Strona Główna > Ewangelizacyjna Grupa Teatralna

Grupa Teatralna Parafia Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach

W ostatnim czasie nasza parafialna Ewangelizacyjna Grupa Teatralna realizuje misterium pn: Tajemnice Eucharystii.

Scenariuszem przedstawienia są słowa Matki Bożej i Pana Jezusa, przekazane Catalinie Rivas. Spektakl przypomina i ukazuje, co naprawdę dokonuje się w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary. Oczami tej świątobliwej kobiety oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Za pomocą poruszających środków artystycznych widzowie mogą zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie – w przejmujący sposób przekazane Catalinie przez Jezusa i Matkę Bożą w mistycznym widzeniu. Oto fragment słów Matki Bożej:

To cud nad cudami. Powtarzam ci, dla Pana nie istnieje ani czas, ani odległość i w momencie przeistoczenia wszyscy zgromadzeni są zabierani do stóp Kalwarii i znajdują się tam w chwili ukrzyżowania Jezusa.”

Dzięki temu przedstawieniu chcemy pomagać wiernym przeżywaniu Mszy Świętej, by mogli mocnej doświadczać miłości Boga w tym sakramencie. Poprzez mistyczne doświadczenia spisane przez boliwijską stygmatyczkę Catalinę Rivas, Pan Jezus i Matka Boża pragną nauczyć ludzi owocnie uczestniczyć w największym wydarzeniu naszego zbawienia, które uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.

Reżyserami spektaklu są: Ryszard Kramarz i Zbigniew Janaś. W roli Cataliny Rivas występuje Grażyna Pantal, Maryję gra Angelika Górczak, Jezusa – Sławek Gucwa, Arcybiskupa – Zdzisław Pantal, Kapłanów: Mirosław Myjak i Piotr Hola.

Scenografię i kostiumy przygotowali: Mirosława Rychlicka, Maria Smusz i Władysław Matkowski.

„Eucharystia to najcenniejszy skarb jaki posiada Kościół na drogach zbawienia”.

Św. Jan Paweł II

Misterium „Tajemnica Eucharystii”

Jeśli pragniesz by Twoje uczestnictwo we Mszy stało się głębsze. Jeśli pragniesz doświadczyć Miłości Boga w tym Sakramencie to zapraszamy Cię  na spektakl pt. Tajemnica Eucharystii inspirowany objawieniami Cataliny Rivas z Boliwii,  a wykonany przez Ewangelizacyjną Grupę Teatralną działająca przy parafii  św. Brata Alberta w Świebodzicach oraz uczniów Publicznego Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach.

Poprzez mistyczne doświadczenia spisane przez Catalinę Rivas, boliwijską stygmatyczkę, Pan Jezus i Matka Boża pragną nauczyć ludzi owocnie uczestniczyć w największym wydarzeniu naszego zbawienia, które uobecnia się w czasie każdej Mszy św.

Scenariuszem przedstawienia są słowa Matki Bożej i Pana Jezusa, przekazane Catalinie Rivas. Spektakl przypomina i ukazuje, co naprawdę dokonuje się w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary. Oczami tej świątobliwej kobiety oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Za pomocą poruszających środków artystycznych widzowie mogą zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie – w przejmujący sposób przekazane Catalinie przez Jezusa i Matkę Bożą w mistycznym widzeniu. Oto fragment słów Matki Bożej:

„To cud nad cudami. Powtarzam ci, dla Pana nie istnieje ani czas, ani odległość i w momencie przeistoczenia wszyscy zgromadzeni są zabierani do stóp Kalwarii i znajdują się tam w chwili ukrzyżowania Jezusa.”

Ta poruszająca wizja pozwala i doświadczyć  nam  w pełni wszystkie poszczególne momenty tej cudownej tajemnicy. Niepokojąco często my ludzie poprzez powierzchowność przeżywania spotkania z żywym Bogiem nie uświadamiamy sobie ważności  i wielkości łaski Boga dla człowieka, której udziela On podczas każdej Mszy Świętej. I właśnie na to pragnie zwrócić naszą uwagę Catalina. By pełniej oddać, to co zamieściła Catalina Rivas w swojej książce „Tajemnica Mszy Świętej” poniżej fragment jej słów:

„Jest to świadectwo, które muszę i chcę dać całemu światu dla większej chwały Bożej i dla zbawienia tych, którzy chcą otworzyć serca Panu. Także po to, by wiele osób konsekrowanych Bogu na nowo roznieciło w sobie ogień miłości do Chrystusa; niektórzy z nich mają ręce posiadające władzę, by uobecniać Go w tym świecie, tak by stał się naszym pokarmem. Dla innych, aby przełamali „praktykę rutyny” w przyjmowaniu Go i na nowo ożywili w sobie zadziwienie nad codziennym spotkaniem z Miłością. I dla moich świeckich braci i sióstr na całym świecie, aby żyli wielkodusznie tym największym cudem: celebracją Eucharystii”.

Pragniemy, aby to przedstawienie było głębokim doświadczeniem duchowym i poruszającą katechezą na temat Eucharystii, przeżywanej często przez nas w sposób rutynowy. Życzymy niezapomnianych przeżyć duchowych, jak także kulturowych.

Misterium „Tajemnice Eucharystii” wystawiliśmy w następujących parafiach:

11.05.2014    (1) Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach

01.06.2014    (2) Parafia pw. Bożego Ciała w Bielawie

15.06.2014    (3) Parafia pw. Ducha Świętego w Świdnicy

26.10.2014    (4) Parafia pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy

23.11.2014    (5) Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Kudowie-Zdroju Czermnej

07.12.2014    (6) Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Kudowie-Zdroju

11.01.2015     (7) Wyższe Seminarium Duchowne (dla kleryków oraz prezesów TPS w Świdnicy)

07.02.2015    (8) Wyższe Seminarium Duchowne (podczas rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej)

01.03.2015    (9) Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mrowinach

20.04.2015    (10) Parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach (wizytacja kanoniczna – bp I. DEC)

17.05.2015     (11) Parafia pw. Michała Archanioła w Dobromierzu (kościół p.w. Św. Piotra i Pawła)