Strona Główna > Budowa Kościoła > Rok 2014
  • W kwietniu 2014 r. rozpoczęliśmy prace ziemne związane z wybudowaniem nowego przyłącza wodno-kanalizacyjnego do naszego kościoła. Dotychczasowe przyłącze nie spełniało aktualnie obowiązujących norm budowlanych i ulegało częstym awariom. Mamy nadzieję, że w tej kwestii nasze problemy zostały zażegnane…

• 12 czerwca 2014 r. utwardzony został plac wokół kościoła, gdzie prowadzono dotychczas prace ziemne. Pobojowisko zostało zasypane. A ile przy tym było radości z zabawy walcem. Zawsze chciałem tego spróbować :)) Muszę przyznać rację: „mężczyźni, to tacy duży chłopcy…”

• Z końcem czerwca 2014 r. rozpoczęto demontaż krzyża misyjnego przed wejściem do świątyni. Zamiarem naszym było wyłożenie cokołu kamieniem granitowym w celu poprawienia estetyki i podkreślenie godności tego znaku chrześcijaństwa. Przy okazji postanowiliśmy odnowić napisy i pomalować krzyż.

• W sierpniu 2014 r. wyłożono kamieniem granitowym cokół pod krzyżem misyjnym. Kamieniarzom poszło niezwykle sprawnie.

• We wrześniu 2014 r. rozpoczęto prace przy budowie nowego relikwiarium, które zostanie zamontowane w bocznej nawie kościoła. Znajdą się w nim relikwie św. Brata Alberta – patrona naszej parafii oraz św. Jana Pawła II.

• We wrześniu 2014 r. przywieziono kilka używanych ławek z parafii Królowej Polski w Świdnicy. Dzięki uprzejmości tamtejszego ks. proboszcza możemy te ławki wstawić tymczasowo do bocznych naw w naszej świątyni.

• W październiku 2014 r. przeprowadzono wizję lokalną i pomiary wieży kościelnej w celu ustalenia strategii działania związanymi z dalszymi pracami na szczycie. W oględzinach wzięli udział: kierownik budowy, inspektor nadzoru budowlanego, konstruktor, architekt, wykonawca oraz ks. proboszcz.

• W połowie października 2014 r. rozpoczęliśmy budowę konstrukcji hełmu wieży, który zostanie w przyszłości osadzony na szczycie murowanej wieży świątyni. Aktualnie jest to I etap prac, który sprowadza się do zbudowania samej konstrukcji drewnianej. Kolejnym etapem będzie obłożenie hełmu blachą miedzianą i montaż hełmu na wieży.

• 27 października 2014 r. rozpoczęto prace przy oknie nad prezbiterium. Postawiono rusztowania po zewnętrznej stronie rozety, aby usunąć stare plastikowe zabezpieczenie i wykonać nową stalową ramę okna. Na początku listopada rozpoczęto prace przy montażu nowego witraża, który przedstawia: postać patrona parafii św. brata Alberta Chmielowskiego, wizerunek Chrystusa z obrazu Ecce Homo oraz szkic zewnętrznej bryły kościoła. Na wykonanie witraża zużyto ponad 20 m. kw. wypalanego szkła. 8 listopada 2014 r. bp Ignacy Dec dokonał poświęcenia witraża.