Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Ewangelizacyjna Grupa Teatralna > Tajemnice Eucharystii w parafii Wniebowzięcia w Bielawie

Tajemnice Eucharystii w parafii Wniebowzięcia w Bielawie

Ewangelizacyjna Grupa Teatralna, występ w Bielawie, Świebodzice Św. Brat Albert

W niedzielne popołudnie 10 czerwca Ewangelizacyjna Grupa Teatralna ze Świebodzic udała się do parafii Wniebowzięcia NMP w Bielawie, gdzie wystawiła misterium „Tajemnica Eucharystii” wyreżyserowane na podstawie wizji Cataliny Rivas.

Wnętrze neogotyckiej świątyni, wypełniła zarówno grupa parafian, na czele z gospodarzem ks. prał. Stanisławem Chomiakiem, jak i dostrzec można było także wielu przyjezdnych gości.

Scenariusz przedstawienia jest oparty na słowach Matki Bożej i Pana Jezusa, przekazanych Catalinie Rivas. Jej oczami oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Dzięki poruszającym środkom artystycznym widzowie mogli zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie.

Spektakl ewangelizacyjny, grany już po raz 25 przez EGT z par. Św. Brata Alberta ze Świebodzic został przyjęty w Bielawie, w rodzinnej parafii naszego wikariusza ks. Mirosława Benedyka, ze wzruszeniem i radością z przeżycia spotkania Jezusem oraz wspaniałymi emocjami. Widzowie, dzielili się refleksjami i dziękowali za duchowe wrażenia pokazane w Misterium.

Była to druga wizyta naszej grupy w Bielawie. Wcześniej w roku 2014 gościliśmy w par. Bożego Ciała.

>>> Galeria z Misterium w Bielawie <<<

Dodaj komentarz

Top