Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Ewangelizacyjna Grupa Teatralna > Przedstawili Misterium o najcenniejszym skarbie Kościoła

Przedstawili Misterium o najcenniejszym skarbie Kościoła

Ewangelizacyjna Grupa Teatralna, Świebodzice Św. Albert Chmielowski

Tajemnice Eucharystii to przedstawienie, które ukazuje objawienia boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas na temat Mszy Świętej. Ewangelizacyjna Grupa Teatralna tym razem zawitała do Wałbrzycha, z misterium o najcenniejszym skarbie Kościoła.

Jest to świadectwo, które muszę i chcę dać całemu światu dla większej chwały Bożej i dla zbawienia tych, którzy chcą otworzyć serca Panu – pisała Catalina Rivas świecka misjonarka Eucharystycznego Serca Jezusa. Parafialna grupa aktorów – ewangelizatorów w niedzielę 26 listopada w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Wałbrzychu przybliżała wiernym prawdę, którą przekazał boliwijskiej mistyczce sam Jezus Chrystus.

– Zasługi, jakie otrzymujemy w Eucharystii powinny przynieść owoce nawrócenia w nas i owoce miłości względem naszych braci i sióstr. My, ludzie świeccy mamy wielką rolę do spełnienia w Kościele. Nie mamy prawa milczeć, ponieważ Pan posyła nas, nas wszystkich jako ochrzczonych, byśmy szli i głosili Dobrą Nowinę. Nie mamy prawa przyswajać tej całej wiedzy i nie dzielić się nią z innymi, pozwalać, by nasi bracia i siostry umierali z głodu, podczas gdy mamy tyle chleba w naszych rękach. Nie możemy patrzeć, gdy Kościół wali się, kiedy my żyjemy wygodnie w naszych parafiach i domach, otrzymując nieustannie tyle od Pana: Jego Słowo, homilie, pielgrzymki, Miłosierdzie Boże w Sakramencie Pojednania, cudowne zjednoczenie w pokarmie Komunii, pouczenia kapłańskie.

Niech te słowa prostej kobiety z Ameryki Południowej będą dla nas pokrzepieniem i zachętą do dzielenia się wielką prawdą o Tajemnicy Eucharystii.

Dodaj komentarz

Top