Strona Główna > Aktualności > Droga krzyżowa ulicami miasta

Droga krzyżowa ulicami miasta

Na progu Wielkiego Tygodnia w piątkowy wieczór 22 marca, Świebodzice stały się świadkiem wyjątkowego wydarzenia, które zjednoczyło serca i kroki mieszkańców miasta. Wierni z pięciu świebodzickich parafii zgromadzili się, by wspólnie przeżyć drogę modlitwy i refleksji, prowadzącą od kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Brata Alberta Chmielowskiego.

Wyjątkowość tego wydarzenia podkreśla fakt, iż w nabożeństwie aktywnie uczestniczyli reprezentanci wszystkich pięciu świebodzickich parafii, co świadczy o silnym duchu wspólnoty i solidarności między wiernymi. Ta wspólna droga stała się okazją do wyrażenia jedności miasta, przekraczając granice parafialne i łącząc w modlitwie całą społeczność.

Rozważania odczytywane podczas nabożeństwa przez kapłanów i wiernych były momentem szczególnym, pozwalającym na indywidualne i zbiorowe zastanowienie się nad sensem cierpienia Chrystusa i jego znaczeniem w życiu każdego człowieka. Było to doświadczenie, które umacniało wiarę, dawało poczucie przynależności do większej rodziny wiernych i podkreślało ważność osobistego zaangażowania w życie religijne.

Zakończenie Drogi Krzyżowej w kościele św. Brata Alberta, gdzie odśpiewano Apel Jasnogórski, stało się potwierdzeniem duchowej łączności uczestników z Maryją i całym Kościołem. Był to moment refleksji nad własnym życiem w świetle ofiary Chrystusa oraz nadziei płynącej z wiary w Jego zmartwychwstanie.

Miejska Droga Krzyżowa w Świebodzicach nie tylko zintegrowała lokalną społeczność katolicką, ale również zaznaczyła w kalendarzu miasta wydarzenie o głębokim wymiarze duchowym i kulturowym. Stała się ona przestrzenią, w której mieszkańcy mogli wspólnie kontemplować tajemnicę wiary i przeżywać ją na nowo w kontekście współczesnych wyzwań. Przekroczyła granice parafii, stając się drogą łączącą serca i umysły w jedności, modlitwie i nadziei na lepsze jutro.