Nasza wspólnota parafialna ma kolejny powód do radości. Dwóch ministrantów otrzymało błogosławieństwo do pełnienia funkcji lektora. Podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej 23 maja br. w katedrze świdnickiej bp Adam Bałabuch pobłogosławił 61 nowych lektorów oraz 21 ceremoniarzy z całej diecezji. W gronie nowych lektorów znaleźli się także nasi parafianie: Mikołaj Gielata i Stanisław Nijak, którzy w ostatnim czasie przygotowywali się do tego ważnego wydarzenia. Formacja obejmowała nie tylko naukę poprawnego czytania słowa
Polecamy
Zdrapka Wielkopostna 2026 – podejmij 40-dniowe wyzwanie
Wielki Post to czas nawrócenia, modlitwy i pracy nad sobą. Aby przeżyć go jeszcze owocniej, w naszej parafii proponujemy udział w ogólnopolskiej inicjatywie Zdrapka Wielkopostna 2026. To prosta, ale bardzo konkretna pomoc duchowa, która prowadzi przez 40 dni aż do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Zdrapka ma formę planszy z zadaniami ukrytymi pod specjalną powłoką. Każdego dnia odkrywamy jedno wyzwanie – krótkie, ale inspirujące do modlitwy, refleksji i czynienia dobra. Tegoroczna edycja przebiega
Zdrapka Adwentowa już dostępna w naszej parafii!
Rozpoczęliśmy Adwent – czas cichego oczekiwania i duchowego przygotowania na narodziny Jezusa. To doskonały moment, by nadać swoim dniom głębszy sens i zadbać o relacje z Bogiem oraz z drugim człowiekiem. Dlatego zachęcamy, aby skorzystać z wyjątkowej propozycji, jaką jest Zdrapka Adwentowa, dostępna w naszej parafii. Zdrapka to nie tylko kalendarz adwentowy, lecz codzienny, konkretny krok ku nawróceniu i wewnętrznemu uporządkowaniu. Pod każdą z 24 zdrapek ukryto jedno krótkie zadanie –
Nowy kalendarz parafialny na rok 2026
Jest już dostępny nasz kalendarz parafialny na rok 2026! Jak co roku, serdecznie zachęcamy do jego nabycia, wspierając jednocześnie naszą wspólnotę parafialną. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na prace budowlane i remontowe w naszym kościele, które służą poprawie komfortu i estetyki miejsca modlitwy. Kalendarz na 2026 rok, podobnie jak w latach ubiegłych, jest kalendarium gregoriańskim, zawierającym układ świąt katolickich, a także uroczystości i wspomnienia świętych. Zdjęcie główne na okładce, będące ręcznym
Różaniec – modlitwa, która zmienia serca
Od 1 października w naszej parafii rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godzinie 17:15. Po modlitwie różańcowej zapraszamy na wieczorną Mszę świętą. Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego trwania przy Maryi. Październik to miesiąc szczególny. Jeszcze ciepło, a jednak już chłodniej. Dni coraz krótsze, liście spadają z drzew, a my – trochę jakby naturalnie – szukamy światła i ciepła, które daje modlitwa. Różaniec od wieków był dla
Oddanie 33 – rekolekcje w parafii św. Mikołaja w Świebodzicach
Rozpocznij wyjątkową drogę duchową i przygotuj się do zawierzenia swojego życia Jezusowi przez Maryję. Zapraszamy na 33-dniowe rekolekcje „Oddanie33”, które rozpoczną się 18 września Mszą Świętą o godz. 18:00 w parafii św. Mikołaja w Świebodzicach. Spotkania będą odbywać się w każdy czwartek, aż do 25 października, kiedy to rekolekcje zakończą się uroczystym zawierzeniem siebie, rodziny i wspólnoty Jezusowi przez ręce Maryi w sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości Maria Śnieżna na
Pielgrzymka do Medjugorje z bp. Adamem Bałabuchem
W dniach 15–21 września 2025 r. odbędzie się wyjątkowa pielgrzymka do Medjugorje – miejsca modlitwy, pokoju serca i licznych nawróceń. Uczestnicy będą mieli okazję przeżyć czas duchowej refleksji i spotkania z Matką Bożą w miejscu, które od lat gromadzi pielgrzymów z całego świata. Pielgrzymce przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, nadając jej szczególny wymiar modlitewny i pasterski. Szczegóły znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania! Medjugorje jest wyjątkowe i ciekawe z
Zapraszamy na II edycję „Szkoły modlitwy”
W naszej parafii wkrótce rozpoczyna się druga edycja Szkoły Modlitwy – Modlitwa serca. Spotkania odbędą się we wtorki: 6 maja, 20 maja, 27 maja i 3 czerwca. Rozpoczęcie około 18:40 – zaraz po wieczornej Mszy Świętej – w salce na zapleczu kościoła. Propozycja skierowana jest szczególnie do tych, którzy chcą pogłębić swoje życie modlitwy, ale nie należą do żadnych formalnych wspólnot. Szkoła Modlitwy to cztery niezobowiązujące spotkania, które pomagają odnaleźć się na
„Córka Króla” – konferencja dla kobiet
Ponad 300 kobiet doświadczyło niezwykłego spotkania podczas szóstej edycji konferencji „Córka Króla”, która odbyła się 15 marca. Konferencję rozpoczęła Eucharystia w kolegiacie w Strzegomiu, a następnie uczestnicy przeszli do pobliskiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się jej druga część. Wydarzenie zorganizowane przez Strzegomską Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Arka”, we współpracy ze wspólnotami „Dzieci Żyjącego Boga” ze Świebodzic oraz „Agape” z Wałbrzycha, przebiegło pod hasłem „Dotyk”. Kobieca tożsamość Otwarcie konferencji uświetniło symboliczne obdarowanie uczestniczek
Seminarium o wspólnocie
Wspólnota Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Świebodzicach zaprasza na Seminarium o Wspólnocie Spotkania odbywać się będą w kościele pw. Św. Mikołaja w Świebodzicach od 6 marca do 10 kwietnia w każdy czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, zakończenie Apelem Jasnogórskim o 21:00. W programie Eucharystia, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie, grupki dzielenia (dla chętnych), materiały do codziennego rozważania. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej wspólnoty. https://www.facebook.com/dziecizyjacegoboga









