Jesteś tutaj
Strona Główna > Ogłoszenia

VIII tydzień zwykły

21 maja 2023 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Św., a tym samym kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Od poniedziałku rozpoczynamy czas w ciągu roku – okres zwykły.

2. W poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w porządku tygodniowym.

3. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730.

4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane będą przez cały czerwiec codziennie o 1730, a w niedziele bezpośrednio po Mszy św. o 8:00.

5. I czwartek m-ca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

6. I piątek m-ca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. Spowiedź od 17:00. Msza wieczorna wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

7. Za tydzień I niedziela m-ca. Zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z grupami modlitewnymi po pierwszej porannej Mszy św.

8. W piątek 2 czerwca po Mszy św. wieczornej ok. 18:30 sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego oraz dekoracja do uroczystości I Komunii św. Proszę rodziców o podzielenie się zadaniami.

9. Uroczysta Pierwsza Spowiedź św. dla dzieci I Komunijnych oraz dla ich rodziców w sobotę (3 czerwca) o godz. 9:00.

10. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii Uroczystość I Komunii św. o godz. 10:45. Polecamy tych młodych parafian, ich rodziców, krewnych i gości naszym modlitwom. W związku z tym wydarzeniem proszę wszystkich parafian, którzy nie są związani z w/w uroczystością I Komunii, by uczestniczyli w Mszach św. w innych godzinach. Ta prośba wynika z chęci zaoszczędzenia Wam niedogodności związanych z ewentualnym brakiem miejsc podczas tej uroczystości. Msze św. w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym, jednak ze względów organizacyjnych nie będzie Mszy o 12:00 i 18:00, natomiast ostatnia Eucharystia odprawiona zostanie o godz. 20:00.

11. Ze względu na dłuższe dni i różnego rodzaju wyjazdy niedzielne do rodzin i na łono natury informujemy, że zgodnie z naszą parafialną tradycją od 1 niedzieli czerwca do ostatniej niedzieli sierpnia przenosimy ostatnią niedzielną Mszę św. wieczorną z 18:00 na godz. 20:00. W dni powszednie Msze św. bez zmian.

12. Próby dla dzieci rocznicowych odbędą się w poniedziałki: 29 maja oraz 5 czerwca o godz. 16:45. Na te próby zapraszamy również dzieci komunijne, które pójdą w procesji Bożego Ciała w ramach przeżywanego w tym czasie Białego Tygodnia.

13. Organizujemy autokarową pielgrzymkę połączoną z krótkim wypoczynkiem do Lourdes i Barcelony. Termin: 10 – 21 lipca br. Zapisy u ks. Damiana w zakrystii.

14. Próby dzieci do I Komunii w czwartki o godz. 16:00 w kościele.

15. Kancelaria parafialna czynna w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej, ok. 18:30. W sprawach, które możemy załatwić drogą elektroniczną (online) proszę pisać na parafialną skrzynkę albertswiebodzice@gmail.com

16. Na naszej stronie internetowej jest dostępna możliwość zamawiania intencji mszalnych drogą elektroniczną. System działa w zakładce „Intencje” lub „Zamów intencję online”. Można oczywiście zamawiać intencje również w sposób tradycyjny w zakrystii.

17. Prasa katolicka, czyli „Gość Niedzielny” i „Niedziela” są do nabycia w zakrystii. Pozostałe bezpłatne materiały są dostępne przy wyjściu na stojaku gazetowym.

18. Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.


Porządek Mszy świętych niedzielnych w czerwcu:

800, 930, 1045, 1200, 2000

NIE MA Mszy św. w niedziele o 1800 (do ostatniej niedzieli sierpnia)

 

w dni powszednie:

800, 1800

Top