Strona Główna > Ogłoszenia

I Tydzień Wielkiego Postu

21 lutego 2021

• Dzisiaj przypada I niedziela Wielkiego Postu.
  • W Środę Popielcową poprzez obrzęd posypania głów popiołem rozpoczęliśmy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj po Mszy św. powtórzymy obrzęd posypania głów popiołem dla wiernych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w Liturgii Środy Popielcowej.
  • W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1800.
  • W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w następującym porządku:
    • 1645 – dzieci (szczególnie kandydaci do I Komunii św. kl. II i III)
    • 1730 – dorośli i młodzież Po Drodze Krzyżowej wieczorna Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym od przyszłej niedzieli o 1730.
  • Za uczestnictwo w Nabożeństwach Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
  • Próby śpiewu dla dzieci I Komunijnych odbywają się co tydzień w niedziele po każdej Mszy św. dziecięcej po 10:45. Próby są w krótkich 10 minutowych interwałach.
  • W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
  • Dziękuję serdecznie za ofiary złożone na rzecz budowy kościoła i przyjęcie osób, które zbierają w/w fundusze. Im także dziękuję za wytrwałość i poświęcenie. Zostały zakończone prace przy położeniu kafli i malowaniu kancelarii. Na całym zapleczu położono ponad 200 m2 płytek.
  • Od wczoraj jesteśmy posiadaczami nowego konfesjonału. Dzięki przychylności ks. proboszcza z Kudowy Zdr. i pomocy transportowej p. Henryka mogliśmy ten mebel przywieźć do naszej parafii. Dziękuję panom, którzy pomogli przy transporcie.
  • Kancelaria parafialna pracuje w trybie zdalnym albertswiebodzice@gmail.com W sprawach pilnych i losowych zapraszamy do zakrystii w maseczkach ochronnych.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.
  • Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych

800, 930, 1045, 1200, 1800