Strona Główna > Ogłoszenia

VI Tydzień Wielkanocny

9 maja 2021

• Dzisiaj obchodzimy VI niedzielę Wielkanocną.
  • Dzisiaj w 2 niedzielę miesiąca taca w całości zostaje przeznaczona na wynagrodzenie naszych organistów. Jest to forma podziękowania naszej wspólnoty za ich wysiłek.
  • Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730. Niech na nich nie zabraknie rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych, Rocznicowych, a także kandydatów do bierzmowania.
  • W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki.
  • W czwartek 13 maja rozpoczynamy w naszej parafii tegoroczne NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE. Będą się one odbywać 13 dnia każdego miesiące od maja do października. Nabożeństwa te będziemy rozpoczynać od sprawowania Eucharystii o godz. 18:00. Po Mszy Świętej odmówimy cząstką różańca z odczytaniem intencji jakie chcemy polecać Matce Bożej. Następnie udamy się w procesji światła wokół naszej świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Księga intencji nabożeństw fatimskich wystawione są przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do zapisywania swoich próśb i podziękowań.
  • Ze względu na ograniczenia wprowadzone przez ministra zdrowia informuję, że w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 15m2. (70 osób). Dla bezpieczeństwa i wygody uczestników liturgii zostały wyznaczone bezpieczne strefy z tabliczką „Tu jest Twoje miejsce”. Prosimy o zajmowanie siedzisk w tych wyznaczonych punktach. One pozwolą nam zachować bezpieczny dystans między osobami będącymi w świątyni. Jednocześnie bardzo proszę o odpowiedzialność i bezwzględne zasłanianie ust i nosa maseczką ochronną. Warto zaznaczyć, że zgodnie z przepisami do limitu uczestników nie wlicza się osób zaszczepionych wszystkimi dawkami oraz ozdrowieńców.
  • Kontynuujemy zbiórkę na dalsze prace przy naszym kościele i spłacanie zaciągniętych zobowiązań. W związku z tym proszę o przyjęcie w najbliższym czasie osób, które zbierają fundusze na ten cel i wsparcie inicjatywy również w tym miesiącu. Nadal trwają praca adaptacyjne w piwnicy pod prezbiterium. Zakupiliśmy również płytki gresowe na posadzkę chóru.
  • Dziękuję ofiarodawcy za ufundowanie kolejnego witraża w naszym kościele. Przedstawia on postać Sługi Bożego Prymasa 1000-lecia kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja została wyznaczona na wrzesień br.
  • Kancelaria parafialna pracuje w trybie zdalnym albertswiebodzice@gmail.com W sprawach pilnych i losowych zapraszamy do zakrystii w maseczkach ochronnych.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła, dezynfekcję i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.
  • Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych

800, 930, 1045, 1200, 1800