Strona Główna > Ogłoszenia

II Tydzień Wielkiego Postu

28 lutego 2021

• Dzisiaj przypada II niedziela Wielkiego Postu.
  • Dzisiaj ogólnopolska zbiórka na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom „Ad Gentes”.
  • W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1800.
  • I czwartek m-ca – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700. W tym dniu w sposób szczególny modlimy się o dobre i liczne powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
  • I piątek m-ca. Spowiedź podczas Drogi Krzyżowej. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16:00 – 16:30. Wieczorna Msza wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00. W tym dniu ks. Wojciech odwiedzi chorych od godz. 9:00. Prosimy zgłaszać również chorych, których nie odwiedzamy regularnie co miesiąc, a chcieliby przed świętami pojednać się z Panem Bogiem i przyjąć Komunię Św.
  • I sobota m-ca. Msza św. o 8:00 wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Za tydzień I niedziela m-ca. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie z grupami modlitewnymi.
  • W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w następującym porządku:
    • 1645 – dzieci (szczególnie kandydaci do I Komunii św. kl. II i III)
    • 1730 – dorośli i młodzież Po Drodze Krzyżowej wieczorna Msza św.
  • Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1730.
  • Za uczestnictwo w Nabożeństwach Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.
  • Próby śpiewu dla dzieci I Komunijnych odbywają się co tydzień w niedziele po każdej Mszy św. dziecięcej po 10:45. Próby są w krótkich 10 minutowych interwałach.
  • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Będą one trwać w dniach 7 – 9 marca br. i poprowadzi je Sebastian Kocher – posługujący na parafii we Wrocławiu. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w ćwiczeniach duchowych. Przypomnę, że Msze św. z naukami odbywać się będą w poniedziałek i wtorek o godz. 8:00 i 18:00.
  • Kancelaria parafialna pracuje w trybie zdalnym albertswiebodzice@gmail.com W sprawach pilnych i losowych zapraszamy do zakrystii w maseczkach ochronnych.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.
  • Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.
  • Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych

800, 930, 1045, 1200, 1800