Strona Główna > Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna

8 maja 2022

1. Dzisiaj obchodzimy IV niedzielę Wielkanocną. Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o liczne i dobre powołania do stanu duchownego. Po Mszach św. swoimi ofiarami będziemy mogli wesprzeć Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.
  2. Kandydatów do bierzmowania klas VII zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne dzisiaj (niedziela) o 12:00.
  3. Kandydatów do bierzmowania klas VIII zapraszamy na Mszę św. i spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę o 12:00.
  4. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie o godz. 1730. Jest to okazja do modlitwy za wstawiennictwem Niepokalanej Maryi i polecenia Jej orędownictwu naszych spraw i potrzeb. Niech na nich nie zabraknie rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych, Rocznicowych, a także kandydatów do bierzmowania.
  5. W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas majówki.
  6. Próby dzieci do I Komunii rozpoczynamy w środę 11 maja o godz. 16:30 w kościele.
  7. W piątek 13 maja rozpoczynamy w naszej parafii tegoroczne NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE. Będą się one odbywać 13 dnia każdego miesiące od maja do października. Nabożeństwa te będziemy rozpoczynać od sprawowania Eucharystii o godz. 18:00. Po Mszy Świętej odmówimy cząstkę różańca z odczytaniem intencji jakie chcemy polecać Matce Bożej. Następnie udamy się w procesji światła wokół naszej świątyni z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Księga intencji nabożeństw fatimskich wystawione są przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do zapisywania swoich próśb i podziękowań.
  8. Dzisiaj w 2 niedzielę miesiąca taca w całości zostanie przeznaczona na wynagrodzenie naszych organistów. Będzie to forma podziękowania naszej wspólnoty za ich dojazdy i wysiłek.
  9. Kontynuujemy zbiórkę na dalsze prace przy naszym kościele i spłacanie zaciągniętych zobowiązań. W związku z tym proszę o przyjęcie w najbliższym czasie osób, które zbierają fundusze na ten cel i wsparcie inicjatywy również w tym miesiącu. Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy prace przy obróbkach blacharskich na zewnątrz kościoła. Zakupiliśmy na ten cel blachę dekarską za 7 tys. zł. Do obróbki jest 250 m bieżących parapetów i cokołów.
  10. Kancelaria parafialna czynna w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej, tj. ok 18:30. W sprawach, które możemy załatwić drogą elektroniczną (online) proszę pisać na parafialną skrzynkę albertswiebodzice@gmail.com
  11. Dziękuję za posprzątanie kościoła, dezynfekcję i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.
  12. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka.
  13. Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.

Porządek Mszy świętych niedzielnych

800, 930, 1045, 1200, 1800