Strona Główna > Ogłoszenia

XVI tydzień zwykły

21 lipca 2024 r.

1. Dzisiaj przypada XVI niedziela w ciągu roku.

2. W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18:00.

3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Świdnickiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 1 – 8 sierpnia. Grupę „5” poprowadzi ks. Emil z parafii śś. Piotra i Pawła. Bliższe informacje u ks. Emila i na plakacie wywieszonym w gablocie. Osoby, które z różnych powodów nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce niech włączą się do Grupy Duchowego Uczestnictwa. W okresie trwania pielgrzymki – wspierając pielgrzymów – będziemy modlić się w naszym kościele po wieczornej Eucharystii.

4. W czwartek 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Święcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się w przyszłą niedzielę (28 lipca) po każdej Mszy św. Proszę zaparkować swoje samochody na naszym parkingu przykościelnym.

5. W czasie wakacyjno-urlopowym Msze św. odprawiamy w następującym porządku:

800, 930, 1045, 2000

DNI POWSZEDNIE

1800

6. Kancelaria parafialna czynna w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej. W sprawach, które możemy załatwić drogą elektroniczną online proszę pisać na parafialną skrzynkę albertswiebodzice@gmail.com

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.

8. Na naszej stronie internetowej jest dostępna możliwość zamawiania intencji mszalnych drogą elektroniczną. System działa w zakładce „Intencje” lub „Zamów intencję online”. Można oczywiście zamawiać intencje również w sposób tradycyjny w zakrystii.

9. Na prośbę i sugestie wielu parafian, uruchomiono możliwość wsparcia naszej parafii poprzez tzw. „elektroniczną tacę”.

Współczesny świat rozwija się w zawrotnym tempie, a nowe technologie przenikają do każdej dziedziny naszego życia. Kościół, będący strażnikiem tradycji, również korzysta z nowoczesnych rozwiązań, by jeszcze lepiej służyć wiernym i wspierać ich w codziennym życiu duchowym. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest „Elektroniczna Taca” w naszej parafii.

qr_code_taca_albertswiebodzice_black.pngZapraszamy wszystkich parafian do korzystania z „Elektronicznej Tacy” i wsparcia naszej parafii w sposób, który jest wygodny i dostosowany do współczesnych realiów. Dzięki Waszej hojności możemy wspólnie dbać o naszą świątynię, rozwijać naszą wspólnotę i kontynuować naszą misję duchową. Elektroniczna taca to krok ku przyszłości, który pozwala łączyć nowoczesność z tradycją. Wspólnie możemy zbudować silną i zjednoczoną wspólnotę, gotową na wyzwania XXI wieku. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie.

10. Prasa katolicka, czyli „Gość Niedzielny” i „Niedziela” są do nabycia w zakrystii. Pozostałe bezpłatne materiały są dostępne przy wyjściu na stojaku gazetowym.

11. Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.