Strona Główna > Ogłoszenia

I tydzień Wielkiego Postu

18 lutego 2024 r.

1. Dzisiaj przypada I niedziela Wielkiego Postu.

2. W Środę Popielcową poprzez obrzęd posypania głów popiołem rozpoczęliśmy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Dzisiaj po Mszy św. powtórzymy obrzęd posypania głów popiołem dla wiernych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w Liturgii Środy Popielcowej. W tym czasie podejmujemy różne praktyki pokutne, czyli formy umartwień i wyrzeczeń. Zachęcam do częstszej modlitwy i udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych: Drodze krzyżowej i Gorzkich Żalach.

3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w następującym porządku:

• I – po Mszy św. porannej
    • II – 1715 (przed Mszą św. wieczorną)

4. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 1715.

Za uczestnictwo w Nabożeństwach Gorzkich Żali oraz Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

5. Dzisiaj Eucharystia i spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VIII o godz. 12:00.

6. W środę Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 1800.

7. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom „Ad Gentes”.

8. Organizujemy pielgrzymko-wczasy. W tym roku kierujemy się do Grecji. W drodze powrotnej przepłyniemy z Grecji do Włoch i odwiedzimy Bolonię. Program dostępny w gablocie i zakrystii. Zapisy u ks. Damiana.

9. Kancelaria parafialna czynna w czwartki i soboty po Mszy św. wieczornej, ok. 18:40. W sprawach, które możemy załatwić drogą elektroniczną (online) proszę pisać na parafialną skrzynkę albertswiebodzice@gmail.com

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.

11. Na naszej stronie internetowej jest dostępna możliwość zamawiania intencji mszalnych drogą elektroniczną. System działa w zakładce „Intencje” lub „Zamów intencję online”. Można oczywiście zamawiać intencje również w sposób tradycyjny w zakrystii.

12. Prasa katolicka, czyli „Gość Niedzielny” i „Niedziela” są do nabycia w zakrystii. Pozostałe bezpłatne materiały są dostępne przy wyjściu na stojaku gazetowym.

13. Przy wyjściu z kościoła do nabycia paschaliki wielkanocne „Caritas”.

• Duże paschaliki – 20 zł.
    • Baranki wielkanocne z białej czekolady – 10 zł.

14. Na nadchodzący tydzień niech nam Pan Bóg błogosławi.