Strona Główna > Historia
kaplica, parafia Św. Brata Alberta w Świebodzicach
Kaplica mszalna

W dniu 1 stycznia 1995 roku ówczesny biskup legnicki Tadeusz Rybak na terenie osiedla Piastowskiego powołał Samodzielny Ośrodek Duszpasterski pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a Rektorem tego ośrodka został mianowany ks. Zenon Kowalski. Od tego czasu czyniono starania o wybudowanie tymczasowej kaplicy mszalnej. Staraniem ludzi dobrej woli kaplica została wzniesiona w dwa miesiące, a poświęcenia jej dokonał bp Tadeusz 17 kwietnia 1995 roku.

Ks. Zenon Kowalski, parafia Św. Brata Alberta w Świebodzicach
Ks. Zenon Kowalski, rok 1995

Natomiast parafia pw. Św. Brata Alberta Chmielowskiego na osiedlu Piastowskim w Świebodzicach, została erygowana przez biskupa legnickiego  Tadeusza Rybaka dekretem z dnia 21 kwietnia 1995 roku. Pierwszym proboszczem został ustanowiony dotychczasowy duszpasterz ks. Zenon Kowalski i pełnił do chwili śmierci w 2012 r.

Od stycznia roku 2012 urząd proboszcza pełni ks. kan. Daniel Szymanik.