Strona Główna > Budowa Kościoła > Rok 2017

Styczeń 2017 r.

Nowy rok rozpoczynamy od kolejnej fundacji witraża. Przedstawia on wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. Zamontujemy go w czerwcu.

Pod koniec stycznia zabraliśmy się za poprawienie pokrycia dachu kościoła. Podczas zeszłorocznych prac przy stawianiu hełmu wieży wykonawca odkrył niewielkie przecieki w obróbce blacharskiej. Mieliśmy nadzieję, że to nic groźnego, jednakże po dokładnych oględzinach nie skończyło się na poprawieniu kilku dachówek. Trzeba było rozebrać część dachu przy wieży i dokonać dosyć poważnych napraw.

27 stycznia została zamontowana bariera ochronna na schodach prowadzących do zakrystii. Możemy już bezpiecznie korzystać z nowego ciągu komunikacyjnego.

♦  Marzec 2017 r.

Malujemy ściany w prezbiterium

♦  Czerwiec 2017 r.

2 czerwca zabraliśmy się za temat niezwykle poważny. Chodzi o odgromy budynku kościoła. Zbliża się czas letnich, intensywnych burz. Nie byłoby roztropne, aby nie pochylić się nad tematem, tym bardziej, że hełm wieży jest drewniany, a dotychczasowa prowizoryczna instalacja odgromowa nie do końca budziła nasze zaufanie. Po zakończeniu prac instalatorzy wykonali niezbędne pomiary i wydali stosowne dokumenty. Teraz czujemy się bezpieczni.

Mamy tutaj kilka niepowtarzalnych fotografii, których prawdopodobnie nie da się już nigdy powtórzyć. Dwa ostatnie ujęcia zrobione są z kosza dźwigu, który zawisł nad krzyżem wieńczącym hełm wieży. Oto efekty:

I oto zupełnie nieoczekiwanie przy okazji montażu witraża z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej zamontowaliśmy kolejny witraż, tym razem z wizerunkiem Pana Jezusa Miłosiernego. I tym sposobem zapełniliśmy witrażami największe okna w nawie bocznej. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i oczywiście ofiarodawcom, za takie niebagatelne dary do naszego kościoła.

Niedługo potem pojawiła się kolejna fundacja. Dzięki kolejnemu darczyńcy w nawie głównej został zamontowany witraż przedstawiający postać Apostoła Judy Tadeusza – patrona od spraw trudnych i beznadziejnych. Bóg zapłać.

♦  Lipiec 2017 r.

Na początku lipca rozpoczęto prace przy izolacji wewnętrznej strony dachu kościoła. Oto efekty wysiłku natryskiwania pianki na deski dachu…

Kliknij TUTAJ i obejrzyj filmik z prac