Strona Główna > Budowa Kościoła > Rok 2012
  • W kwietniu 2012 r. przywieźliśmy z Mannheim (Niemcy) używane ławki do naszego kościoła. Wykonane w latach 50-tych XX wieku z jasnego mahoniu. Odrestaurowane zostały przez firmę w Cierniach. Mamy nadzieję, że posłużą nam przez długie lata…

• W listopadzie 2012r. dobudowaliśmy boczą ścianę w prezbiterium.

• W kwietniu zostały wykonane drewniane podesty pod miejsce przewodniczenia oraz schody do tabernakulum.

• W czerwcu zagospodarowaliśmy południową części terenu kościelnego. Nawieziono kilkanaście ton ziemi, dokonano rekultywacji terenu, wykonano schody w bocznym wejściu oraz wyznaczono aleję i wykonano wstępne prace przy drodze, która docelowo będzie okalać cały teren wokół budynku kościoła.

• Przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyliśmy prace przy nowej instalacji elektrycznej w części sakralnej kościoła. Brak środków finansowych zatrzymał inwestycję. Część zaplecza oraz piwnicę wykonamy w późniejszym czasie.