Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Misterium o Eucharystii z pożytkiem doczesnym i wiecznym

Misterium o Eucharystii z pożytkiem doczesnym i wiecznym

Misterium Tajemnice Eucharystii, Brata Albert Świebodzice

Misterium inspirowane objawieniami Boliwijki Cataliny Rivas zaprezentowanie w Strzegomiu wprowadziło dzieci, młodzież i dorosłych duchową, tajemniczą rzeczywistość.

Spektakl ewangelizacyjny, grany już po raz drugi w strzegomskiej bazylice został przyjęty ze wzruszeniem, radością i wielkim zaciekawieniem. Widzowie, wśród których byli rodzice wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św., kandydaci do bierzmowania, a także wiele małżeństw i grupy innych parafian dzielili się refleksjami tuż po występie, dziękując i pozdrawiając aktorów. – Nie wiedziałam, że podczas Mszy św. dzieje się tyle różnych, ważnych rzeczy. To dało mi do myślenia, aby uważniej przeżywać Eucharystięmówi Pani Grażyna, która przyszła z wnukiem.  – Przyjechaliśmy tu do Strzegomia z mężem na rowerach ze Świebodzic, choć jesteśmy z par. św. Brata Alberta nie mieliśmy okazji widzieć tego bardzo wartościowego i pouczającego przedstawienia. Wreszcie mogę powiedzieć: widziałam i wiem o co chodziopowiadała Pani Elżbieta

Misterium pt. „Tajemnica Eucharystii” – prezentowane przez Ewangelizacyjną Grupę Teatralną z naszej parafii – przypomina i ukazuje, co naprawdę dokonuje się w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary; ma nas przygotować do jeszcze owocniejszego i świadomego przeżywania Mszy św.

Scenariusz przedstawienia jest oparty na słowach Matki Bożej i Pana Jezusa, przekazanych Catalinie Rivas. Jej oczami oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Dzięki poruszającym środkom artystycznym widzowie mogą zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie.

W czasie wspólnego spotkania przy ciastku i kawie w domu parafialnym, gdzie nas ugoszczono, ksiądz Proboszcz prał. Marek Babuśka i księża wikariusze Krzysztof i Łukasz skierowali wiele ciepłych słów w podziękowaniu do naszej grupy.

Na koniec szczególne podziękowania dla młodzieży ze świebodzkich Cierni, z par. MB Królowej Polski, którzy po raz pierwszy, ale chyba nie ostatni wzięli udział w Misterium jako aktorzy.

Dodaj komentarz

Top