Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Misterium „Tajemnice Eucharystii” dotarło do Czarnego Boru

Misterium „Tajemnice Eucharystii” dotarło do Czarnego Boru

Ewangelizacyjna Grupa Teatralna, Parafia Św. Brat Albert Chmielowski, Świebodzice

Ewangelizacyjna Grupa Teatralna działająca przy naszej parafii 28 lutego już po raz 16 zaprezentowała misterium o Eucharystii oparte o widzenia Cataliny Rivas z Boliwii. Tym razem był to pierwszy wyjazd poza granice diecezji świdnickiej, do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze (diecezja legnicka).

Scenariuszem przedstawienia są słowa Matki Bożej i Pana Jezusa, przekazane Catalinie Rivas. Spektakl przypomina i ukazuje, co naprawdę dokonuje się w czasie sprawowania Najświętszej Ofiary. Oczami tej świątobliwej kobiety oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Za pomocą poruszających środków artystycznych widzowie mogą zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie – w przejmujący sposób przekazane Catalinie przez Jezusa i Matkę Bożą w mistycznym widzeniu. Oto fragment słów Matki Bożej:

To cud nad cudami. Powtarzam ci, dla Pana nie istnieje ani czas, ani odległość i w momencie przeistoczenia wszyscy zgromadzeni są zabierani do stóp Kalwarii i znajdują się tam w chwili ukrzyżowania Jezusa.”

Dzięki temu przedstawieniu chcemy pomagać wiernym przeżywaniu Mszy Świętej, by mogli mocnej doświadczać miłości Boga w tym sakramencie. Poprzez mistyczne doświadczenia spisane przez boliwijską stygmatyczkę Catalinę Rivas, Pan Jezus i Matka Boża pragną nauczyć ludzi owocnie uczestniczyć w największym wydarzeniu naszego zbawienia, które uobecnia się w czasie każdej Eucharystii.


Reżyserami spektaklu są: Ryszard Kramarz i Zbigniew Janaś. W roli Cataliny Rivas występuje Grażyna Pantal, Maryję gra Angelika Górczak, Jezusa – Sławek Gucwa, Arcybiskupa – Zdzisław Pantal, Kapłanów: Mirosław Myjak i Piotr Hola.

Scenografię i kostiumy przygotowali: Mirosława Rychlicka, Maria Smusz i Władysław Matkowski.


Dziękujemy ks. proboszczowi z parafii w CZARNYM BORZE ks. Pawłowi Oskwarkowi, za zaproszenie, za wielką życzliwość i ciepłe podjęcie naszej Ewangelizacyjnej Grupy Teatralnej. Głęboko wierzymy, że wierni, którzy licznie wypełnili czarnoborską świątynię od tego momentu bardziej świadomie będą przeżywać każdą Eucharystię.

Dodaj komentarz

Top