Jesteś tutaj
Strona Główna > I Komunia św. – informacja

Informacje dla rodziców dzieci

przygotowujących się w tym roku do Uroczystości I Komunii św.


maj / czerwiec 2023

 • 2 czerwca po Mszy św. wieczornej (ok. 18:30) – sprzątanie kościoła i obejścia kościelnego oraz dekoracja do uroczystości I Komunii św. Proszę rodziców o podzielenie się zadaniami.

 • 2 czerwca (piątek), godz. 15:00 – próba GENERALNA

 • 3 czerwca (sobota), godz. 9:00 – Uroczysta Pierwsza Spowiedź św. dla dzieci I Komunijnych oraz dla ich rodziców.

 • W ramach Białego Tygodnia dzieci I Komunijne będą uczestniczyć w procesji Bożego Ciała (czwartek 8 czerwca). Próby dzieci I Komunijnych wraz z dziećmi Rocznicowymi odbędą się w trzy kolejne poniedziałki: 22 maja, 29 maja oraz 5 czerwca o godz. 16:45.

 • W niedzielę (21 maja) na Mszy św. dla dzieci odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych przez dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz poświęcone zostaną książeczki do I Komunii. Proszę, aby dzieci komunijne przyniosły ze sobą na liturgię świece komunijne oraz książeczki.
 • Próby dzieci do I Komunii odbywają się w czwartki w godzinach 16:00 – 17:00.

marzec 2023

 • 11 marca (sobota) o godz. 12:00 zapraszamy na spotkanie formacyjne rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Spotkanie odbędzie się w kościele.
 • Próby śpiewu dla dzieci I Komunijnych i Rocznicowych odbywają się co tydzień w niedziele po każdej Mszy św. dziecięcej po 10:45. Próby są regularne, w krótkich 10 minutowych interwałach.

 

styczeń 2023

 • Spotkanie organizacyjno – techniczne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się

31 styczna (wtorek) o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej nr „2”.

 

 • Prosimy, aby podczas każdej Mszy św. dzieci zajmowały, jak dotychczas, miejsca w pierwszych rzędach ławek. Jednak dla zachowania pewnego porządku i spokoju wśród dzieci proszę, aby rodzice siadali w ławkach razem ze swoimi dziećmi. Chciałbym uniknąć wrażenia, że pani katechetka pełni rolę „policjanta” i podtrzymuje w czasie liturgii system represyjny. Obecność rodziców przy dziecku jest bardziej wychowawcza…
 • Proszę zakupić dzieciom następujące dewocjonalia: różaniec, książeczka, świeca (może być z chrztu dziecka)
 • DEKLARACJE, które rodzice otrzymali na ostatnim spotkaniu, proszę wypełnić i dostarczyć osobiście do ks. proboszcza
 • Osoby, które zamieszkują poza tutejszą parafią proszone są o dostarczenie zgody proboszcza miejsca zamieszkania na przygotowanie i udział w Uroczystości I Komunii św. w naszej parafii.
 • Dzieci, które zostały ochrzczone poza parafią św. Brata Alberta Chmielowskiego powinny przedłożyć swoje akty chrztu. Można je otrzymać jedynie w parafii chrztu dziecka. Dzieci, które zostały ochrzczone w tutejszej parafii i uczęszczają na lekcje religii w SP „2” nie dostarczają żadnych dodatkowych dokumentów – tylko samą DEKLARACJĘ.
 • DEKLARACJE wraz z dodatkowymi dokumentami (akt chrztu, zgoda proboszcza miejsca) proszę dostarczyć do 9 października 2022 r.
 • Wszystkie bieżące informacje nt. przygotowań dostępne są na „LIBRUSIE„.

 

Top