Strona Główna > I Komunia św. – informacja

Informacje dla rodziców dzieci

przygotowujących się w tym roku do Uroczystości I Komunii św.

marzec 2023

• Rodziców dzieci I Komunijnych zapraszam na spotkanie formacyjne w niedzielę 3 marca po Mszy dla dzieci o 10:45.
  • Następne takie spotkanie odbędzie się w niedzielę 10 marca również po Mszy dla dzieci o 10:45.
  • Zapraszamy dzieci na nasze coroczne REKOLEKCJE SZKOLNE, które odbędą się w dniach 4 do 6 marca w SP2. Będzie to czas pełen refleksji, radości i wspólnej modlitwy. Spotkania poprowadzi ks. Tomasz Kowalczuk.

grudzień 2023

• W niedzielę 10 grudnia podczas Mszy św. dla dzieci poświęcimy medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • Trwają w naszej parafii rekolekcje adwentowe.
  • Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w ramach rekolekcyjnej nauki dla dzieci podczas Mszy św. 10 i 17 grudnia o godz. 10:45. W grudniu i styczniu nie będzie dodatkowych spotkań dla rodziców.
  • W każdy powszedni dzień tygodnia odprawiamy RORATY, czyli Mszę św. ku czci NMP. Msze św. Roratnie odprawiane są codziennie przez cały adwent o godz. 17:00, z wyjątkiem niedziel. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą „lampiony”.

październik 2023

• Rozpoczął się październik – miesiąc ku czci MB Różańcowej. Nabożeństwa Różańcowe odprawiamy codziennie o 17:15. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na wspólną modlitwę.
  • W przyszłą niedzielę (8 października) podczas Mszy św. dla dzieci o 10:45 poświęcimy i rozdamy dzieciom I komunijnym różańce i książeczki. Bardzo proszę, aby rodzice zaopatrzyli swoje dzieci w potrzebne dewocjonalia.
  • Spotkanie rodziców ws. przygotowania do I Komunii Św. 10 października 2023 r., godz. 17:00 na stołówce w Szkole Podstawowej nr. „2”. Spotkanie dedykowane jest dla wszystkich rodziców (również tych, których dzieci uczą się w innych szkołach)

wrzesień 2023

W niedzielę (17 września) po Mszy dla dzieci o 10:45 zapraszam na spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowującymi się w tym roku do I Komunii św. Wspomniana uroczystość odbędzie się tradycyjnie w pierwszą niedzielę czerwca, tj. 2 czerwca 2024 r.

Jednocześnie informuję, że Rocznica I Komunii św. odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, które wypada w czwartek 30 maja 2024 r.

• Prosimy, aby podczas każdej Mszy św. dzieci zajmowały, jak dotychczas, miejsca w pierwszych rzędach ławek. Jednak dla zachowania pewnego porządku i spokoju wśród dzieci proszę, aby rodzice siadali w ławkach razem ze swoimi dziećmi. Chciałbym uniknąć wrażenia, że pani katechetka pełni rolę „policjanta” i podtrzymuje w czasie liturgii system represyjny. Obecność rodziców przy dziecku jest bardziej wychowawcza…
  • Proszę zakupić dzieciom następujące dewocjonalia: różaniec, książeczka, świeca (może być z chrztu dziecka)
  • DEKLARACJE, które rodzice otrzymali na ostatnim spotkaniu, proszę wypełnić i dostarczyć osobiście do ks. proboszcza
  • Osoby, które zamieszkują poza tutejszą parafią proszone są o dostarczenie zgody proboszcza miejsca zamieszkania na przygotowanie i udział w Uroczystości I Komunii św. w naszej parafii.
  • Dzieci, które zostały ochrzczone poza parafią św. Brata Alberta Chmielowskiego powinny przedłożyć swoje akty chrztu. Można je otrzymać jedynie w parafii chrztu dziecka. Dzieci, które zostały ochrzczone w tutejszej parafii i uczęszczają na lekcje religii w SP „2” nie dostarczają żadnych dodatkowych dokumentów – tylko samą DEKLARACJĘ.
  • DEKLARACJE wraz z dodatkowymi dokumentami (akt chrztu, zgoda proboszcza miejsca) proszę dostarczyć do 8 października 2023 r.
  • Wszystkie bieżące informacje nt. przygotowań dostępne są na „LIBRUSIE„.