W dniach 30–31 maja parafianie wraz z ks. Damianem Kowalskim uczestniczyli w dwudniowej pielgrzymce do Warszawy pod hasłem „Zawierzamy się Opatrzności Bożej”. Wyjazd stał się okazją do wspólnej modlitwy, poznawania historii Polski oraz budowania parafialnej wspólnoty. Pierwszym punktem pielgrzymki była Świątynia Opatrzności Bożej w Wilanowie. Uczestnicy poznali historię tego wyjątkowego miejsca, które jest narodowym wotum wdzięczności za odzyskaną niepodległość. Szczególne zainteresowanie wzbudziła Świeca Niepodległości, dar papieża Piusa IX dla narodu polskiego
Tag: pielgrzymka
Pielgrzymka do sanktuariów Ziemi Lubuskiej
W sobotę 25 kwietnia parafianie wraz z ks. Damianem Kowalskim wzięli udział w pielgrzymce do miejsc szczególnie ważnych dla historii Kościoła i duchowego dziedzictwa naszej Ojczyzny na terenie województwa lubuskiego. Pierwszym punktem pielgrzymkowego szlaku było Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie. Pątnicy uczestniczyli tam w uroczystym odsłonięciu obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, słynącego wieloma łaskami. Następnie wysłuchali konferencji kustosza sanktuarium, który przybliżył historię cudownego wizerunku oraz samego miejsca. Centralnym punktem pobytu
Dwa wyjazdy, jedno serce
Wierni naszej parafii w sierpniu odbyli pielgrzymkę do Portugalii pod duchową opieką ks. Damiana Kowalskiego. Ze względu na ogromne zainteresowanie zorganizowano aż dwa wyjazdy. Pierwsza grupa wyruszyła 13 sierpnia, a druga 21 sierpnia, by spędzić tydzień w Fatimie, miejscu objawień Matki Bożej sprzed ponad stu lat. Obie pielgrzymki prowadził ks. Damian Kowalski, wikariusz parafii, który towarzyszył wiernym w modlitwie i odkrywaniu duchowego bogactwa Portugalii. Każdy dzień wypełniony był poznawaniem miejsc związanych z
Pielgrzymka do Medjugorje z bp. Adamem Bałabuchem
W dniach 15–21 września 2025 r. odbędzie się wyjątkowa pielgrzymka do Medjugorje – miejsca modlitwy, pokoju serca i licznych nawróceń. Uczestnicy będą mieli okazję przeżyć czas duchowej refleksji i spotkania z Matką Bożą w miejscu, które od lat gromadzi pielgrzymów z całego świata. Pielgrzymce przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Adam Bałabuch, nadając jej szczególny wymiar modlitewny i pasterski. Szczegóły znajdują się na plakacie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania! Medjugorje jest wyjątkowe i ciekawe z
Pielgrzymka parafialna. Mazury – Cud Natury i Łaski
W dniach 20–22 czerwca 2025 r. wspólnota pielgrzymkowa z parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach przeżyła trzy wyjątkowe dni, wypełnione modlitwą, wspólnotą i zachwytem nad pięknem Warmii i Mazur. Pierwszym przystankiem w drodze było Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – miejsce, w którym głęboka modlitwa i obecność Papieża Polaka w znakach i pamiątkach poruszyły serca uczestników. Krótki spacer po toruńskim Rynku, aromatyczna kawa
Pielgrzymka na Chełmiec – czas modlitwy i wspólnoty
Z radością wspominamy parafialną pielgrzymkę na Chełmiec, która odbyła się niedawno z udziałem nie tylko naszych parafian z parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego. Pokutnikom towarzyszył ks. Damian Kowalski, wikariusz naszej parafii. Wyruszyliśmy trasą Trudu Górniczego z Boguszowa-Gorc, a centralnym punktem wędrówki była Droga Krzyżowa z rozważaniami ks. Piotra Pawlukiewicza. Jedyna w kraju Górnicza Kalwaria składa się z 14 stacji wykonanych w formie granitowych tablic. Ciężkich jak górniczy trud. Droga Krzyżowa Trudu Górniczego
Góralska radość i Boża obecność: Pielgrzymka do Zakopanego
Nasi parafianie pod przewodnictwem księdza wikariusza Damiana Kowalskiego, udali się pod koniec września na wyjątkową pielgrzymkę do Zakopanego, której przebieg głęboko wpisał się w duchowe życie uczestników. Zakopane, miejsce znane nie tylko ze swej pięknej scenerii, ale również z bogatej historii religijnej, stało się tłem dla refleksji, modlitwy i duchowego odrodzenia. Pierwszym przystankiem na pielgrzymkowej trasie było Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy, gdzie wierni oddali się modlitwie, prosząc o
Radość pielgrzymowania – Świebodzicka Grupa na Jasnej Górze
Już po raz 21 na Jasną Górę wyruszyła Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej. Wśród jej uczestników nie zabrakło również przedstawicieli naszej parafii Św. Brata Alberta w Świebodzicach, którzy z radością i wiarą podjęli trud pielgrzymowania. Z uśmiechem na twarzach, z nadzieją w sercach, ruszyliśmy w drogę 1 sierpnia. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę rozpoczęła się uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył bp Adam Bałabuch. Wśród setek pątników nie mogło zabraknąć
Grecja 2024. Pielgrzymi z Parafii św. Brata Alberta na Szlaku Wiary
Pielgrzymka do Sulistrowiczek i na Ślężę – Dzień Pełen Duchowych Wrażeń
W sobotę, 8 czerwca br., parafianie ze Świebodzic mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej pielgrzymce do malowniczego Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Rady w Sulistrowiczkach. Był to dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach, wypełniony duchowymi przeżyciami i pięknem otaczającej nas przyrody. Naszą duchową podróż rozpoczęliśmy od uroczystej Eucharystii, którą celebrował nasz przewodnik duchowy, ksiądz Damian Kowalski wikariusz naszej parafii. Jego słowa głęboko dotykały serc zgromadzonych wiernych, a wspólna modlitwa była prawdziwym









