Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pielgrzymka wiary i historii. Parafianie od św. Brata Alberta w podróży duchowej

Pielgrzymka wiary i historii. Parafianie od św. Brata Alberta w podróży duchowej

W dniach 23-24 września 2023 roku, nasi parafianie pod duchowym przewodnictwem ks. Damiana Kowalskiego, wyruszyli na dwudniową pielgrzymkę, aby pogłębić swoją wiarę i poznać ważne miejsca kultu religijnego w Polsce.

Pielgrzymka rozpoczęła się w nocy z 22 na 23 września, kiedy to wierni wyruszyli autokarem do Grobu Sługi Bożego Ojca Wenantego Katarzyńca w Kalwarii Pacławskiej. Po nocnej podróży pierwszym przystankiem był Dębowiec, znany jako „polskie La Salette”. Tam pielgrzymi mieli okazję usłyszeć historię miejscowego Sanktuarium oraz przejść ścieżką objawienia.

Następnie udali się do Dukli, miejsca związanego ze św. Janem. Tam uczestniczyli w Eucharystii, celebrowanej przez ks. Damiana. Po Mszy miała miejsce konferencja dotycząca życia i działalności św. franciszkanina konwentualnego. Kolejnym etapem podróży był Iwonicz-Zdrój, najstarsze miasto uzdrowiskowe w Polsce. Pielgrzymi zwiedzili tam najważniejsze miejsca pod opieką przewodnika. Po krótkim odpoczynku, grupa udała się do Komańczy, miejsca IV internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W Komańczy pielgrzymi wysłuchali konferencji u sióstr Nazaretanek i odwiedzili Izbę Pamięci Prymasa Tysiąclecia. Pierwszy dzień zakończył się w Kalwarii Pacławskiej, gdzie pielgrzymi spędzili noc.

Drugi dzień pielgrzymki pielgrzymi rozpoczęli od uczestnictwa w Eucharystii w Bazylice Pacławskiej, celebrowanej w intencji parafian. Po wspólnym śniadaniu odbyła się konferencja o Klasztorze Franciszkańskim, kościele-sanktuarium oraz o słudze Bożym ojcu Wenantym Katarzyńcu.

Następnie pielgrzymi udali się do Krakowa, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tam uczestniczyli w Koronce do Miłosierdzia Bożego, mieli chwilę na obiad, spacer oraz zakup pamiątek.

Taka pielgrzymka to nie tylko czas modlitwy i refleksji, ale również okazja do wspólnotowego przeżywania wiary i odkrywania bogactwa historii oraz tradycji religijnych Polski. To wydarzenie z pewnością pozostanie długo w pamięci wszystkich uczestników.

Dodaj komentarz

Top