Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wiara i sztuka – Misterium Tajemnice Eucharystii

Wiara i sztuka – Misterium Tajemnice Eucharystii

Misterium „Tajemnice Eucharystii” to wyjątkowy spektakl, który oferuje głębsze zrozumienie i doświadczenie Mszy Świętej.

Inspirowany objawieniami Cataliny Rivas, boliwijskiej stygmatyczki, spektakl prezentowany jest przez Ewangelizacyjną Grupę Teatralną działającą przy parafii św. Brata Alberta w Świebodzicach oraz uczniów Publicznego Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Świebodzicach.

Mistyczna rzeczywistość

Sztuka bazuje na mistycznych doświadczeniach Cataliny Rivas, przedstawiając wizję Eucharystii jako momentu, w którym wierni są duchowo przenoszeni do stóp Kalwarii, do chwili ukrzyżowania Jezusa. Scenariusz spektaklu to słowa Matki Bożej i Pana Jezusa, które przekazały Catalinie, ukazujące mistyczną rzeczywistość Eucharystii. – Oczami tej świątobliwej kobiety oglądamy mistyczną rzeczywistość Eucharystii – udział w niej Matki Bożej, aniołów, dusz zbawionych i cierpiących w czyśćcu. Za pomocą poruszających środków artystycznych widzowie mogą zobaczyć najważniejsze wydarzenie w historii świata – odkupieńczą śmierć Chrystusa na Golgocie – w przejmujący sposób przekazane Catalinie przez Jezusa i Matkę Bożą w mistycznym widzeniu – wyjaśniał w rozmowie „Niedzielą ŚwidnickąZbigniew Janaś, jeden z aktorów, cytując słowa Matki Bożej, które zostały przekazane boliwijskiej mistyczce.

„To cud nad cudami. Powtarzam ci, dla Pana nie istnieje ani czas, ani odległość i w momencie przeistoczenia wszyscy zgromadzeni są zabierani do stóp Kalwarii i znajdują się tam w chwili ukrzyżowania Jezusa.”

Panie odgrywające rolę dusz czyśćcowych

Zachęta do nawrócenia

Świebodzicka Ewangelizacyjna Grupa Teatralna od blisko dekady wystawia wyjątkowe misterium, który jest nie tylko przedstawieniem artystycznym, ale również głęboką katechezą. – Misterium przekazuje nie tylko wiedzę religijną, ale również zachęca do nawrócenia i głębszego życia duchowego, zgodnie z przesłaniem Cataliny Rivas – podkreślił dyrektor artystyczny Ryszard Kramarz. – Za każdym razem przedstawiane misterium, budzi emocje, radość i zaciekawienie wśród widzów różnych grup wiekowych. Spektakl stał się okazją do refleksji i głębszego przeżywania Eucharystii, co potwierdzają liczne pozytywne opinie uczestników. Wiele osób wyraża swoje zdziwienie i wdzięczność za nowe spojrzenie na Mszę Świętą, jakie zyskały dzięki tej prezentacji – dodał.

Zaproszenie

Grupa nieustannie otwarta jest współpracę w duszpasterstwami i parafiami. Ostatnie jubileuszowy występ miał miejsce w kościele Św. Mikołaja w Świebodzicach. Kiedy miejscowy proboszcz ks. kan. Józef Siemasz usłyszał, że jest to 30 prezentacja misterium, powiedział, że takich pokazów powinno być 300.

Warto podkreślić, że „Tajemnice Eucharystii” to nie tylko przedstawienie teatralne, ale przede wszystkim doświadczenie duchowe, które ma przynieść owoce nawrócenia i miłości, zarówno w życiu indywidualnym, jak i wspólnotowym. Dlatego warto, aby je zobaczyli rodzice, młodzież i dzieci przygotowujące się do sakramentów. To przykład, jak sztuka i wiara mogą wspólnie inspirować i prowadzić do głębszego zrozumienia tajemnic wiary.

W sprawie misterium można kontaktować się z opiekunem grupy ks. Damianem Kowalskim pod adres e-mail: albertswiebodzice@gmail.com

Dodaj komentarz

Top