Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dekret biskupa świdnickiego w sprawie granic naszej parafii

Dekret biskupa świdnickiego w sprawie granic naszej parafii

Na Osiedlu Piastowskim w Świebodzicach powstały nowe zabudowania mieszkalne. Z uwagi na fakt, że do Parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego należy jedynie część tego osiedla, istnieje potrzeba ustalenia granic Parafii.

Po przeprowadzonych konsultacjach, zgodnie z kan. 515 §2 KPK, postanawiam, co następuje:

1. Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach obejmuje część terytorium miasta Świebodzice ograniczoną: na południowym–wschodzie ul. Mieszka I, przejściem pomiędzy blokami ul. Bolesława Krzywoustego (nry parzyste) i ul. Bolesława Chrobrego
(1, 3, 5), przejściem zachodnim przy bloku ul. Bolesława Chrobrego 4, granicą działek pomiędzy budynkami ul. Królowej Elżbiety 84nn i blokiem ul. Królowej Elżbiety 32-83, przedłużeniem tej granicy działek w kierunku północno-zachodnim do granicy miasta, na północy i zachodzie granicą miasta do ul. Jeleniogórskiej, ulicą Jeleniogórską (bez zabudowań tej ulicy) do ul. Piasta, ul. Piasta.

2. W granicach Parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego aktualnie znajdują się następujące ulice miasta Świebodzice: gen. Władysława Andersa, Bolesława Krzywoustego, Bolesława II Śmiałego, Księcia Bolka, Dąbrówki, gen. Augusta Fieldorfa, Henryka Brodatego, Henryka Pobożnego, Henryka Probusa, Kazimierza Odnowiciela, Kazimierza Wielkiego, Królowej Elżbiety 84-124, Królowej Jadwigi, Leszka Białego, Liliowa, Magnoliowa, Mieszka Starego, Ogrodowa, Oliwna, Piasta, Rotmistrza Witolda Pileckiego, Radosna, Szybowcowa, Władysława Łokietka.

3. O niniejszych postanowieniach należy poinformować Wiernych Parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Świebodzicach. Dekret wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2023 r.

Całej Wspólnocie Parafialnej z serca błogosławię.

Świdnica, dnia 28 grudnia 2022 r.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki
Ks. Arkadiusz Chwastyk
Kanclerz Kurii

Dodaj komentarz

Top