Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pielgrzymka do serca Kotliny Kłodzkiej

Pielgrzymka do serca Kotliny Kłodzkiej

Na trasie parafialnej pielgrzymki zorganizowanej 21 października br. dzięki ks. Damianowi Kowalskiemu, tym razem pojawił się Bolesławów i Lądek – Zdrój

Pierwszym przystankiem dla blisko pięćdziesięcioosobowej grupy było Diecezjalne Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodzin w Bolesławowie koło Stronia Śląskiego. W tym niezwykłym miejscu pielgrzymi uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w ich intencji oraz ich bliskich. Przewodniczącym celebracji był ks. wikariusz Damian Kowalski, który również wygłosił słowo Boże. Pielgrzymów serdecznie przywitał ks. Krzysztof Kauf, pełniący funkcję proboszcza oraz kustosza miejscowego sanktuarium.

Po duchowym odnowieniu w Bolesławowie, uczestnicy pielgrzymki postanowili bliżej poznać miejscowość, korzystając z przepięknej pogody. Spacer po okolicznych terenach dostarczył im nie tylko relaksu, ale także okazji do kontemplacji przyrody.

Kolejnym punktem pielgrzymki było odwiedzenie Lądka – Zdroju. Pielgrzymi skierowali swoje kroki do Parku Zdrojowego, w którym zlokalizowane jest Sanktuarium Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. W tym miejscu, w imieniu ks. Aleksandra Trojana, przywitał ich wikariusz Wiktor Bednarczyk. Dalsze chwile duchowej zadumy dostarczyła konferencja wygłoszona przez ks. Damiana, poświęcona uzdrowieniom zarówno duchowym, jak i fizycznym. Następnie wszyscy pielgrzymi wspólnie modlili się, aby doświadczyć łaski uzdrowienia w swoim życiu.

Lądek-Zdrój zachwycił również parafian pięknem swojego Parku Zdrojowego oraz Domu Zdrojowego, który stanowił doskonałą okazję do spacerów i odpoczynku. Na zakończenie dnia wszyscy uczestnicy pielgrzymki udali się, by posilić się domowym jedzeniem lub spróbować pstrąga w karczmie o nazwie „Stawy Biskupie”.

Chociaż była to ostatnia pielgrzymka w tym roku kalendarzowym, serca parafian nie są smutne. Już teraz wszyscy z niecierpliwością oczekują kolejnego sezonu pielgrzymkowego, który rozpocznie się w marcu przyszłego roku. Zapraszamy do udziału w tej niezwykłej duchowej przygodzie.

Dodaj komentarz

Top