Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wielkopostna pielgrzymka na Golgotę

Wielkopostna pielgrzymka na Golgotę

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego grupa parafian wraz ks. Damianem Kowalskim udała się do Świeradowa – Zdroju na Golgotę Izerską.

Grupa pielgrzymów, pod duchową opieką księdza wikariusza 25 marca, dotarła w ciszy i skupieniu do Świeradowa. Tam przy dżdżystym deszczu wyruszono na szklak drogi krzyżowej, który wiódł na szczyt góry Biały Kamień zwanym także Sępią Górą. – To było wzruszające przeżycie móc uczestniczyć w drodze na podobieństwo tej, którą szedł Pan Jezus na Golgotę. Dzięki rozważaniom uczyliśmy się zostawiać kamienie naszych grzechów, zaniedbań i trudności, aby jeszcze bardziej iść w tempie Pana Jezusa oraz aby próbować naśladować Go w pięknym życiu, bez tych niepotrzebnych obciążeń – kamieni – grzechów – relacjonowała jedna z uczestniczek.
Na szczycie góry był czas na odpoczynek, który wzmocnił siły ducha i ciała, by móc pielgrzymować dalej. Następnie pielgrzymi udali się na wieżę widokową na Młynnicy, skąd podziwiali najbliższą okolicę Świeradowa – Zdroju i wiosenne uroki przyrody.
– Do Świebodzic wróciliśmy szczęśliwi, z dobrym humorem i „oczyszczeni”. Księdzu Danielowi – naszemu proboszczowi – dziękujemy, że mogliśmy przeżyć ten święty czas i piękny dzień z księdzem wikariuszem – dodali parafianie.

Dodaj komentarz

Top