Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pielgrzymi ze Świebodzic po raz dwudziesty dotarli na Jasną Górę

Pielgrzymi ze Świebodzic po raz dwudziesty dotarli na Jasną Górę

Żyjemy we wspólnocie i zbawiamy się we wspólnocie. Wspólnota jest miejscem, gdzie możemy się uczyć wzajemnie ewangelicznej miłości – mówił bp Marek Mendyk podczas Mszy św. kończącej tegoroczną pieszą pielgrzymkę.

Blisko pół tysiąca pielgrzymów z diecezji świdnickiej uroczyście zakończyło swoją XX Jubileuszową Pielgrzymkę na Jasną Górę. To niezwykłe wydarzenie, będące podsumowaniem dwóch dekad diecezjalnych rekolekcji w drodze, zakończyło się pełnymi radości i duchowej bliskości momentami. W dniu 8 sierpnia, pątnicy zostali powitani na Jasnej Górze przez biskupa Marka Mendyka, który przewodniczył uroczystej Mszy św.

W wygłoszonej homilii na jasnogórskich Błoniach biskup świdnicki podkreślił głęboką wartość towarzyszenia na drodze życia. Przekonywał, że życie człowieka jest podobne do podróży, a towarzyszenie sobie nawzajem jest niezwykle istotne. Hierarcha posłużył się wzruszającym obrazem Piotra kroczącego po wodzie, jako metaforą trudności i wyzwań, które stawiane są przed człowiekiem, zaznaczając, że w tych trudnych chwilach Bóg staje się wsparciem i siłą, a pielgrzymkowe doświadczenia zbliżają ludzi do Niego.

Pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Laudate Dominum”. To duch wdzięczności za 20 lat pielgrzymowania łączył serca pątników. W modlitwach towarzyszyli Matce Bożej Kapłańskiej, wyrażając intencje o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Wielu z nich podkreślało piękno wspólnoty, którą tworzą podczas pielgrzymowania. W tym roku pielgrzymowało 480 osób, w tym 23 księży, 7 kleryków i 9 sióstr zakonnych.

Wśród pielgrzymów nie zabrało mocnej reprezentacji parafii św. Barat Alberta Chmielowskiego. 

Dodaj komentarz

Top