Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Szlakiem maryjnych sanktuariów

Szlakiem maryjnych sanktuariów

Dużym zainteresowaniem parafian cieszyła się autokarowa pielgrzymka do sanktuariów maryjnych na terenie dekanatu Polanica-Zdrój, którą zorganizowali nasi duszpasterze.

Pielgrzymi wraz z księdzem wikariuszem Damianem Januszem Kowalskim w sobotę 24 września, nawiedzili trzy maryjne sanktuaria.  Pierwszym było sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy – Zdroju Sokołówce, gdzie od blisko 100 lat w par. Chrystusa Króla opiekę duszpasterską sprawują ojcowie sercanie biali. Samo sanktuarium to zostało ustanowione przez bp. Ignacego Deca 6 maja 2017 r. w setną rocznicę Objawień Fatimskich. W kościele znajduje się figura Pani Fatimskiej, która w latach 2014-17 peregrynowała po diecezji świdnickiej. W miejscowym kościele pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej, a ks. Damian w homilii mówił o duchowości maryjnej. Następnie wszyscy odwiedzili misyjne muzeum ojców sercanów.

Drugim miejscem, do którego zawitali pielgrzymi był Stary Wielisław. W kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej wierni modlili się przed głównym ołtarzem, gdzie stuleci stoi figurka Matki Boskiej, którą już w 1300 roku papież Bonifacy VIII nazwał Przybytkiem Niebieskim. Ostatnim miejscem nawiedzenia przez świebodzickich pielgrzymów był kościół Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju i znajdujące się w nim diecezjalne sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które ustanowił bp Ignacy Dec 6 kwietnia 2013 roku.

Na koniec grupa wraz z ks. Damianem zawitała do polanickich parków: szachowego, zdrojowego i niedźwiedzia.- Był to piękny czas duchowych przeżyć i krajoznawczych doznań – podsumowała uczestniczka Halina.

 

Dodaj komentarz

Top