Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Nowy witraż – rozeta

Nowy witraż – rozeta

W sercu naszej wspólnoty parafialnej zagościła niezwykła radość, która nieustannie będzie przypominać nam nam o obecności Ducha Świętego w naszym życiu.

Radość ta związana jest z nowym witrażem, który został umieszczony w rozecie naszej świątyni, dumnie górując nad wejściem głównym. To niezwykłe dzieło sztuki sakralnej przedstawia wizerunek Ducha Świętego pod postacią gołębicy. Nie da się ukryć, że nowy witraż jest prawdziwym klejnotem naszego kościoła. Jego blask i głębia symbolizują obecność Ducha Świętego w naszych sercach i w całym naszym życiu duchowym. Jest to nie tylko wyjątkowe dzieło sztuki, ale przede wszystkim znak wiary.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim fundatorom, którzy z wielkim hojnym sercem zasponsorowali to niezwykłe dzieło. To dzięki ich wsparciu mogliśmy uczynić naszą świątynię jeszcze piękniejszą i bardziej uduchowioną. Ich hojność i wrażliwość na wartości sakralne sprawiły, że nasza parafia zyskała nie tylko wyjątkowy witraż, ale także głębszy sens i znaczenie.

Warto podkreślić, że wykonawcą tego wyjątkowego dzieła jest renomowana pracownia artystyczna z Łodzi – Art10.pl, a za projekt i realizację witrażu odpowiada utalentowana artystka Monika Frątczak – Rodak. Jej niezwykłe umiejętności artystyczne oraz głęboka wiara sprawiły, że witraż ten stał się nie tylko wyjątkowym dziełem sztuki, ale także wyrazem głębokiego przekonania o obecności Ducha Świętego w naszym życiu. Niech nowy witraż w naszym kościele stanowi znak nadziei, jedności i miłości, jakie przynosimy ze sobą każdego dnia, gromadząc się w tej świątyni. Niech będzie symbolem naszej wspólnoty i wiary, która przetrwa przez wieki.

Dodaj komentarz

Top