Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecamy > Papieska Intencja Modlitewna Na Kwiecień ’17

Papieska Intencja Modlitewna Na Kwiecień ’17

Począwszy od bieżącego roku 2017 w każdym miesiącu jest tylko jedna papieska intencja – na przemian raz ewangelizacyjna, a drugi raz ogólna. W kwietniu modlimy się w podanej przez Ojca Świętego intencji powszechnej: „Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.”

Żywy Różaniec jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na rok 2017
Kwiecień
Intencja ogólna:
Aby młodzież umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, rozważając poważnie również możliwość poświęcenia się Panu w kapłaństwie lub w życiu konsekrowanym.

Wiara młodzieży i rozeznawanie powołania mocno leży na sercu ojcu świętemu Franciszkowi. Treść papieskiej kwietniowej intencji powszechnej będzie przedmiotem refleksji biskupów zgromadzonych wokół papieża w przyszłym roku. Każdy ojciec rodziny dobrze wie, jak ważny jest młodzieńczy okres w rozwoju potomstwa, jak trudno jest przejść spod matczynych skrzydeł do wielkiego, niezbyt życzliwego młodym świata bez większych perturbacji. Posiadanie dobrego ojca jest młodym niezbędne, aby na drodze do samodzielności rozwinąć swoje zdolności, mieć oparcie w stawianiu pierwszych kroków na drodze odpowiedzialności za innych, by móc się zawsze odwołać do autorytetu taty, gdy skończą się pomysły albo zawiodą zdziecinniałe jeszcze marzenia. Podobnie jak dobry ojciec wprowadza swoje dzieci w świat dorosłych, tak papież Franciszek pragnie wprowadzić młodzież w świat dojrzałej wiary, która umie rozeznać osobiste życiowe powołanie, bez zaniedbania rozważenia – tego co może dane jest tylko niektórym – całkowitego poświęcenia się Bogu na drodze kapłańskiej lub zakonnej.

Dzisiejszy świat nie zawsze sprzyja młodzieży w odkrywaniu wszystkich płaszczyzn człowieczeństwa. Dla wielu wyznacznikiem stają się inne bożki: pieniądz, sukcesy różnej maści, tzw. pogoń szczurów w zawodowej karierze itd. itp. Bez dobrego przewodnictwa, szerokiej perspektywy nie tylko humanitarnej, ale przede wszystkim religijnej, młodzi ludzie mogą nigdy nie odkryć darów powierzonych im przez Stwórcę, gdyż chwast złego wychowania zagłuszy w nich subtelny powiew Ducha Bożego.

Modląc się więc za młodzież, by umiała rozeznać wolę Bożą, dajemy im przede wszystkim przykład, gdzie należy szukać źródła siły mającej określić całe życie w osobistym powołaniu człowieka. Młodzi, którzy będą widzieć modlących się o rozeznanie powołania dla nich – czy to rodziców, wychowawców, parafie czy też młodych – zrozumieją, że drogą do rozeznania własnej drogi życia jest właśnie modlitwa. Wzajemna, odważna pomoc w rozeznaniu także powołania całkowicie oddanego Bogu pomoże również tym, którzy to powołanie mają: aby je poznali i pokochali dla Boga, i dla dobra Kościoła katolickiego.

Wiem, że wy młodzi nie chcecie żyć iluzją wolności, która ulega chwilowym modom. Wiem, że mierzycie wysoko. Tak jest, czy się mylę? Nie pozwólcie, by inni stali się głównymi bohaterami przemian! Do was młodych należy przyszłość! Proszę, byście byli budowniczymi świata, byście zabrali się do pracy na rzecz lepszego świata. To jest wyzwanie, tak, to jest wyzwanie. Podejmiecie je? Módlcie się ze mną za młodzież, aby umiała wielkodusznie odpowiadać na swoje powołanie, mobilizując się na rzecz wielkich wyzwań świata.

Żywy różaniec w naszej parafii.

Dodaj komentarz

Top