Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Dobre miejsca ministrantów na Mistrzostwach w Tenisie Stołowym

Dobre miejsca ministrantów na Mistrzostwach w Tenisie Stołowym

Jakub Nawojski i Jakub Nowak, Świebodzice

Siódma edycja Turnieju Tenisa Stołowego Ministrantów odbyła się w sobotę 1 kwietnia na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Organizatorem imprezy było Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej i Dekanat Ząbkowice Południe.

Zawody poprzedziła Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. Jana Sroki w Kościele św. Jadwigi Śląskiej, a homilię wygłosił przedstawiciel wydziału duszpasterskiego świdnickiej Kurii Biskupiej ks. Grzegorz Umiński, w której zachęcał ministrantów, zwłaszcza ze Świebodzic, który byli najliczniejszą grupą obecną na Eucharystii, aby byli tak skoncentrowani na czytaniu Pisma Świętego, jak jest skoncentrowany zawodnik tenisa stołowego, na piłeczce pingpongowej, kiedy gra mecz.

Gościem honorowym był medalista olimpijski w wioślarstwie Kajetan Broniewski, który zaprezentował impresje filmowe o Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Filmy przedstawiały osiągnięcia i sukcesy sportowców, a także zapowiadały Zimową Olimpiadę w Pyeongchang w 2018 roku. Zgromadzone dzieci i młodzież chętnie uczestniczyły w prelekcji olimpijczyka zadając i odpowiadając na pytania. Kajetan Broniewski zachęcał do niepoddawania się, motywując do podejmowania sportowych wyzwań.

Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoły ponadgimnazjalane. Głównym sędzią był Pan Ryszard Pawłowski – Dyrektor Zespołu Ponadgimnazjalnego nr 2 im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich.

Nasi reprezentanci w liczbie sześciu pokazali się z dobrej strony. I chociaż medalu nie przywieźli, to wyjechali z dobrymi lokatami. Najlepszy wśród naszych okazał się Jakub Nawojski zdobywając 5 miejsce, przegrywając o włos mecz ćwierćfinałowy.

Wyniki:

Kategoria młodsza – 14 zawodników:

1. Kacper MAJ – par. Św. Jadwiga Śl. – Ząbkowice Śl.
2. Oskar MOSÓR – par. Najśw. Zbawiciela – Strzegom
3. Mateusz ŁATA – par. Św. Jadwiga Śl. – Ząbkowice Śl.
4. Marcel LITWIŃSKI – par. Św. Andrzeja Boboli – Świdnica
———————————————-
7. Krystian SOSGÓRNIK- par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego – Świebodzice
9. Kacper NAWOJSKI – par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego – Świebodzice

Kategoria Starsza – 38 zawodników:

1. Kacper KASZUBA – par. Wniebowzięcia NMP – Kłodzko
2. Kacper DECKER – par. Wniebowzięcia NMP – Kłodzko
3. Maciej BUĆKO – par. Św. Antoniego – Pieszyce
4. Kacper PORADZISZ – par. NSPJ – Świdnica
5. Jakub NAWOJSKI – par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego – Świebodzice
———————————————-
9. Jakub NOWAK – par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego – Świebodzice
9.  Kamil FALACIŃSKI – par. MB Królowej Polski – Świebodzice
33. Tomasz ZAJĄC – par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego – Świebodzice

Gra podwójna – 16 par
1. Kacer Kaszuba / Kacper Decker – par. Wniebowzięcia NMP Kłodzko
2. Kacper Maj / Aleksy Martowicz – par. Św. Jadwiga Śl. – Ząbkowice Śl.
3. Maciej Bućko / Łukasz Przetocki – par. Św. Antoniego – Pieszyce
———————————————-
9. Kamil Falaciński / Tomasz Zając – par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego – Świebodzice
9. Kacper Nawojski / Krystian Sosgórnik – par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego – Świebodzice
9. Jakub Nowak / Jakub Nawojski – par. Św. Brata Alberta Chmielowskiego – Świebodzice

Dodaj komentarz

Top