Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Zastęp nowych kandydatów na ministrantów

Zastęp nowych kandydatów na ministrantów

Kandydaci na ministrantów 2017, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

W niedzielę Chrystusa Króla 26 listopada, w patronalną uroczystość Służby Liturgicznej, 15 chłopców zostało włączonych do grona kandydatów na ministrantów.

Do dzisiejszej uroczystości chłopcy przygotowywali się od pierwszych dni września. Na cotygodniowych zbiórkach poznawali i nadal poznają arkana liturgii świętej. Tego dnia jednak rozpoczęli bardzo ważny okres przygotowania i próby do posługi w zgromadzeniu liturgicznym.

Podczas Mszy św. o godz. 10.45, pod przewodnictwem ks. proboszcza Daniela Szymanika 15 chłopców zostało przedstawionych Kościołowi jako oficjalni kandydaci do posługi przy sprawowaniu świętych czynności. – Jeżeli wasze pragnienie będzie szczere, będziecie mogli przez wiele lat, a może i do końca życia pełnić tę świętą służbę, a przez to nie tylko widzialne zbliżać się do Najświętszych Boskich Tajemnic, ale przede wszystkim stać się umiłowanymi przyjaciółmi Jezusa Chrystusa, któremu będziecie służyć – mówił ks. proboszcz.

Po dialogu z rodzicami i wypowiedzianej prośbie o pomoc Bożą, a także po błogosławieństwie, jako zadatek dopuszczenia do kandydatury chłopcy otrzymali poświęcone szarfy, które będą nakładać podczas Mszy św. i nabożeństw.

Chłopcy w przeddzień niedzielnych uroczyści odbyli swego rodzaju dzień skupienia, na który pojechali z księdzem opiekunem do świdnickiej katedry. Po Mszy św. podczas spotkania z biskupem Adamem Bałabuchem, naszym biskupem pomocniczym i jednocześnie delegatem Konferencji Episkopatu Polski do spraw ministrantów, chłopcy zostali pobłogosławieni na ten rozpoczynający się czas próby.

Do grona kandydatów na ministrantów zostali włączeni:

 1. BEDNAERK Maciej
 2. BRODZIAK Wiktor
 3. CICHY Maciej
 4. GÓRSKI Miłosz
 5. HOŁOWATY Dominik
 6. KOKOSZKA Jakub
 7. KOZIEŁ Patryk
 8. KOZŁOWSKI Szymon
 9. MLAK Patryk
 10. PALUCH Bartosz
 11. PIĄTEK Oskar
 12. STASIAK Stanisław
 13. WILMAN Wojciech
 14. ZAPŁOTNY Igor
 15. ZIELIŃSKI Konrad

Nowych kandydatów polecamy modlitwom wiernych. Módlmy się dla nich o wytrwałość i świętość życia.

Dodaj komentarz

Top