Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Diecezjalne spotkanie Służby liturgicznej w świdnickiej katedrze

Diecezjalne spotkanie Służby liturgicznej w świdnickiej katedrze

Służba Liturgiczna, Ministranci, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Jak co roku w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, Służba Liturgiczna z naszej diecezji zgromadziła się w świdnickiej katedrze, aby razem świętować, patronalną uroczystość. Na tym dorocznym spotkaniu nie zabrakło licznej reprezentacji naszych ministrantów.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Adam Bałabuch, biskup pomocnicy diecezji świdnickiej, który w homilii wskazał na postawę Maryi, która z odwagą nosiła pod swoim sercem Jezusa, dzieląc się tą radością z innymi. Ministrant na wzór Maryi powinien dzielić się ze swoimi kolegami czy koleżankami radością spotkanego Jezusa – zachęcał biskup.

Po Mszy św. grupy ministranckie przeszły do Klubu Bolko, gdzie w nawiązaniu do hasła roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”, zaproszony kapłan przedstawił prezentację posługi misjonarza w południowoamerykańskim Peru.

Już drugi rok z rzędu nasza służba liturgiczna była najliczniej reprezentowaną grupą z diecezji wśród 12 przybyłych parafii. Z naszej parafii do katedry przejechało łącznie 26 ministrantów, kandydatów i nadzwyczajnych szafarzy Komunii wraz opiekunem ks. Mirosławem. Dodatkowo z dekanatu Świebodzice na spotkanie przybyło jeszcze 12 ministrantów z par. Św. Piotra i Pawła – wraz z ks. Wiktorem Bednarczykiem.

Nasi ministranci także dzięki życzliwości ks. rektora prał. Tadeusza Chlipały odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie do kapłaństwa przygotowują przyszli księża. Bardzo gorąco i serdecznie przywitali nas i oprowadzili po obiekcie znani już nam z praktyk duszpasterskich diakon Wojciech Oleksy i akolita Radosław Mielczarek. W drodze powrotnej, aby nie ustać na siłach, odwiedziliśmy bardzo znaną restaurację z literką M.

Wszystkim, dzięki, którym nasi ministranci mogli spędzić pięknie sobotnie przedpołudnie składamy serdeczne Bóg zapłać.

One thought on “Diecezjalne spotkanie Służby liturgicznej w świdnickiej katedrze

Dodaj komentarz

Top