Strona Główna > Aktualności > XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

XVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

15 piesza pielgrzymka świdnicka, parafia św. brat albert świebodzice

W tym roku Piesza Pielgrzyma na Jasną Górę  ma formę symboliczną. W imieniu nas wszystkich trud pielgrzymi podejmą przedstawiciele pątników (księża i służby porządkowe). Mimo, że my nie możemy wyruszyć razem, jak w minionych latach, nie czujmy się zwolnieni z trudu pielgrzymowania.

Podejmijmy go w formie duchowej poprzez intensywną modlitwę, wyrzeczenia i postanowienia. Zapraszamy także do fizycznego udziału w spotkaniach poszczególnych grup pielgrzymkowych według programu podanego poniżej.

W naszej parafii modlimy się za pielgrzymów codziennie o godz. 18:00

Dzień 1:

31 lipca (pt): Katedra:, godz. 10. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki

Świdnica, kościół NMP Królowej Polski, godz. 18.30. Msza św. i Apel.

(dla grupy nr 1 – Rejon Świdnicy) – przewodniczy  – bp Marek  Mendyk

Dzień 2:

1 sierpnia (sb): Dzierżoniów, kościół Maryi Matki Kościoła, godz. 19. Msza św. i Apel.

(dla grupy nr 2 – Rejon Dzierżoniowa)  – przewodniczy bp Adam Bałabuch

Dzień 3:

2 sierpnia (nd): Kłodzko, kościół Podwyższenia Krzyża św., godz. 20. Msza św. i Apel.

(dla grupy nr 3 – Rejon Kotliny Kłodzkiej) –  przewodniczy bp Adam Bałabuch

Dzień 4:

3 sierpnia (pn): Ząbkowice Śląskie, kościół św. Anny, godz. 18. Msza św. i Apel.

(dla grupy Rejon Ząbkowic Śl. i Kamieńca Z.) – przewodniczy bp Adam Bałabuch

Dzień 5:

4 sierpnia (wt): Strzegom, bazylika Św. Piotra i Pawła, godz. 18. Msza św. i Apel.

(dla grupy nr 5 – Rejon Bolkowa, Strzegomia, Świebodzic, Żarowa) przewodniczy bp Marek Mendyk

Dzień 6:

5 sierpnia (śr): Wałbrzych, kolegiata Św. Aniołów Stróżów, godz. 18. Msza św. i Apel.

(dla grupy 6 – Rejon Wałbrzycha, Boguszowa – Gorc, Głuszycy) – przewodniczy bp Ignacy Dec

Dzień 7:

6 sierpnia: Świdnica, kościół św. Andrzeja Boboli, godz. 18.30. Msza św. i Apel.

(ponownie grupy 1 i 2) – przewodniczy bp Marek Mendyk

Dzień 8:

7 sierpnia: Bardo, bazylika Nawiedzenia NMP, godz. 18. Msza św. i Apel.

(ponownie grupy 3 i 4) – bp Ignacy Dec

Dzień 9:

8 sierpnia: Świebodzice, kościół Św. Brata Alberta Chmielowskiego, godz. 18. Msza św. i Apel.

(ponownie grupy 5 i 6) – przewodniczy bp Ignacy Dec

Jasna Góra, Kaplica Cudownego Obrazu, godz. 21. Apel i czuwanie do godz. 24.00

Dzień 10:

9 sierpnia: Jasna Góra Szczyt, godz. 7. Powitanie pielgrzymów

Jasna Góra Kaplica Cudownego Obrazu, godz. 9.30 Msza Św.