Strona Główna > Aktualności > Wizyta Strażniczki Wiary Świętej z Barda

Wizyta Strażniczki Wiary Świętej z Barda

Tegoroczne wielkopostne rekolekcje parafialne zakończyły się niespodziewaną wizytą Matki Bożej w wizerunku prastarej figury Pani z Barda Śląskiego.

Dzięki życzliwości i uprzejmości o. Mirosława Grakowicza, rekolekcjonisty, w naszej świątyni w środę 29 marca gościła znajdująca się na co dzień w Bazylice Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Bardzie figurka Matki Bożej Bardzkiej Strażniczki Wiary, która jest najstarszą zachowaną drewnianą romańską rzeźbą na Dolnym Śląsku (XI wiek).  Wierni mogli oddać cześć Matce Bożej oraz relikwiom św. Alfonsa Marii Liguoriego, które umieszczone są w maryjnej figurce.

Rzeźba ma 43 cm wysokości, wykonana jest z drzewa lipowego. Przedstawia Matkę Bożą w koronie siedzącą na tronie. Na kolanach trzyma ona dzieciątko, które przytrzymuje jedną ręką oparta na kolanach matki księgę, drugą rękę unosi w geście błogosławieństwa.