Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Osiedlowa Droga Krzyżowa – Dali publiczne świadectwo wiary

Osiedlowa Droga Krzyżowa – Dali publiczne świadectwo wiary

Droga krzyżowa os. Piastowskie Świebodzice, par. Św. Brata Alberta

W rozmodlonej atmosferze zbliżających się świąt wielkanocnych, nasi parafianie uczestniczyli w drodze krzyżowej, która przeszła ulicami osiedla Piastowskiego.

Po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 na sposób procesyjny przeliśmy od bram kościoła ulicą M. Starego, H.Pobożnego, Piasta i Ks. Bolka, powracając do świątyni.  Nabożeństwu pasyjnemu przewodniczył ks. Daniel Szymanik, proboszcz naszej parafii. Rozważania w kluczu pytania „Co przyjmuje Jezus?” prowadził ks. Mirosław.

W niesieniu krzyża wzięli udział przedstawiciele grup parafialnych i różnych stanów: stacja I – Panowie kościelni, stacja II – Młodzież, stacja III – Chór parafialny,  stacja IV – Babcie, stacja V – Matki,  stacja VI – Kapłani,  stacja VII – Służba Liturgiczna,  stacja VIII – Róże różańcowe,  stacja IX – Kandydaci do bierzmowania,  stacja  X – Kobiety,  stacja XI – Grupa modlitewna,  stacja XII – Dziadkowie,  stacja XIII – Bractwo Szkaplerzne,  stacja XIV – Małżonkowie.

Wspólna modlitwa pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji nad wagą rozpoczynającego się wkrótce Wielkiego Tygodnia, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do świąt.

Więcej zdjęć na naszym profilu Facebooka
https://www.facebook.com/sw.albert.swiebodzice/

Dodaj komentarz

Top