Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Rekolekcje Wielkopostne – ekologia wnętrza

Rekolekcje Wielkopostne – ekologia wnętrza

o. Mirosław Grakowicz, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

W niedzielę 26 marca w IV niedzielę Wielkiego Postu rozpoczęliśmy nauki rekolekcyjne, które prowadził kustosz sanktuarium maryjnego z Barda o. Mirosław GRAKOWICZ redemptorysta.

Ojciec rekolekcjonista podejmował rozważania w kluczu słowa ekologia. Posłuchajmy.

Konferencja nr 1 (niedziela 26.03.2017) – Ludzkie wnętrze jest swoistą ekologią. Tak Bóg stworzył nas, że powinniśmy zadbać o nasze wnętrze, o naszego ducha. Jeżeli o tego ducha nie dbamy, wtedy pojawia się kryzys, który można zdiagnozować oceniając wypowiadane przez nas słowa. Jeżeli coraz częściej można z naszych ust usłyszeć przekleństwa i wulgaryzmy, znaczy to, że coś się niedobrego dzieje z naszym sumieniem. .

Konferencja nr 2 (poniedziałek 27.03.2017) – Człowiek sumienia, to jest jest człowiek doskonały. My mamy świadomość swojego grzechu. Człowiek sumienia, to człowiek, który stara się z tego grzechu podnieść. Stara się umocnić w tym co jest w nim dobre, ale nie tylko umocnić, ale i rozbudować, a unikać tego co jest złe.

Konferencja nr 3 (wtorek 28.03.2017) – Co się dzieje z człowiekiem, który wyrzuca Pana Boga z własnego serca, wyprasza Go. Mówi – ciebie nie ma, nie istniejesz, ja sobie sam dam radę. Okazuje się, ze taki człowiek, szybko wpada w sidła ducha nieczystego. Ponieważ jego serce nie znosi pustki, a wyprosi Boga, to szybko zagospodaruje je duch nieczysty. Bycie dobrym bez Pana Boga jest niemożliwe.

Konferencja nr 4 (środa 29.03.2017) – Temat prawdy. Ludzkie sumienie działa dobrze, jeżeli jest budowane na prawdzie. Dla Boga ważne jest to czy jesteśmy ludźmi miłującymi prawdę. Szczególnie tą, o której mówi Jezus: Ja jestem droga, prawdą i życiem. Umiłować prawdę, to umieć się przyznać do niej, w każdej sytuacji w życiu, nawet jeżeli to grozi największymi konsekwencjami.

Dodaj komentarz

Top