Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Znakomity występ naszych ministrantów

Znakomity występ naszych ministrantów

Mistrzostwa Tenis Stołowy Nowak Nawojski, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Aż dwa medale przywieźli nasi ministranci z VIII Diecezjalnych Mistrzostw Służby Liturgicznej w Tenisie Stołowym, które odbyły się 17 marca w ząbkowickiej Hali Słonecznej. Brąz po wielkich bojach wywalczył Jakub Nowak, a w parze z Bartoszem Nawojskim dołożył srebro.

To były dla naszej parafii najbardziej udane mistrzostwa w tej dyscyplinie na przestrzeni ośmiu lat (wcześniej w roku 2016 Jakub Nawojski zdobył brąz). I choć  bardziej na sukces liczyliśmy w młodszej kategorii, to bardzo miłą niespodziankę sprawili nam przede wszystkim lektor Jakub Nowak i jego kolega deblowy Bartosz Nawojski.

Rozgrywki odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: (szkoła podstawowa klasy I-VI) oraz (klasy VII wraz z klasami gimnazjalnymi i szkołami ponadgimnazjalnymi). Zawody rozgrywane były tzw. „systemem rosyjskim”, do dwóch przegranych, dlatego nasz zawodnik Jakub Nowak, aby wywalczyć brąz stoczył, aż 6 pojedynków. W zawodach udział wzięło 44 ministrantów i lektorów z 15 parafii diecezji świdnickiej.

Równolegle po raz pierwszy były rozgrywane zawody szachowe, w których nasz jedynak Patryk Kozieł zajął 7 miejsce.

Organizatorami zawodów byli: ks. Krzysztof Ora, diecezjalny duszpasterz SL, ks. Krzysztof Faron odpowiedzialny za SL w dekanacie Ząbkowice Śl.-Południe i Urząd Miasta Ząbkowice Śl.

Tenis stołowy, kategoria młodsza (20 zawodników)