Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Chcę być lektorem

Chcę być lektorem

dekanat Świebodzice, par. Św. Brata Alberta

Od 17 lutego w naszej parafii trwa kurs lektorski dla 14 ministrantów z dekanatu Świebodzice. Kurs ten przygotowuje kandydatów do posługi lektora, którzy pragną służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii.

Spotkania podzielone są na bloki tematyczne związane z formacją wewnętrzną lektora, formacją biblijną i liturgiczną, kulturą żywego słowa oraz ćwiczeniami fonetycznymi.

Celem zajęć z liturgiki jest zafascynowanie liturgią, jako spotkaniem z żywym Panem, wyjaśnienie roli liturgii oraz omówienie struktury Mszy Świętej, znaków i czynności liturgicznych. Podczas zajęć z biblistyki kandydaci mają szansę na głębsze rozumienie sensu czytanego Słowa, poznanie postaci i wydarzeń biblijnych. Zaś zajęcia z fonetyki pomagają w wypracowaniu umiejętności poprawnego i rozumnego czytania Słowa Bożego.

Wśród kandydatów najliczniejszą grupę stanowią ministranci z naszej parafii. Kurs prowadzi ks. Mirosław Benedyk dekanalny duszpasterz Służby Liturgicznej.

Najbliższe kalendarium.

24 marca (sobota) – godz. 9.00, spotkanie nr 4, ćwiczenia praktyczne i egzamin teoretyczny.

14 kwietnia (sobota) – godz. 9.00, dzień skupienia w kościele św. Józefa w Świdnicy.

21 kwietnia (sobota) – godz. 12.00, uroczysta promocja w Katedrze Świdnickiej pod przewodnictwem J.E. biskupa Adama Bałabucha.

 

Dodaj komentarz

Top