Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do MB Fatimskiej w Polanicy

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do MB Fatimskiej w Polanicy

Dzieci ze Świebodzic, Św. Brat Albert

Pierwsza Komunia Święta zawsze jest szczególną radością całej wspólnoty parafialnej. Wyrażając wdzięczność za dar Eucharystii, grupa dzieci i rodziców w sobotę 9 czerwca udała się na diecezjalne dziękczynnie dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju.

Wdzięczność to uczucie będące odpowiedzią na doświadczone dobro. Nasza obecność w progach najmłodszego sanktuarium naszej diecezji była tego najszczerszym wyrazem.

Już na miejscu grupa uczestniczyła we Mszy Św. pod przewodnictwem kustosza o. Zdzisława Świniarskiego SSCC. Gościem specjalnym pielgrzymki był ks. Łukasz Piórkowski, którego najmłodsi znają z telewizyjnego programu „ZIARNO”. Ks. Łukasz wygłosił homilię, a także w dalszej części spotkania przeprowadził tzw. eksperymenty – doświadczenia, mające na celu zrozumienie przez dzieci siły modlitwy i potrzeby przyjmowania Eucharystii.

W przestronnych ogrodach ojców sercanów w Polanicy wszyscy pielgrzymi mieli możliwość także upieczenia kiełbasek i wspólnego świętowania, cieszenia się sobą. Spotkanie zakończyło błogosławieństwo, które w postaci rzęsistego deszczu spadło na przybyłych gości.

W pielgrzymce uczestniczyło blisko 700 osób z 15 parafii diecezji świdnickiej, w tym pięćdziesięcioosobowa grupa z naszej parafii na czele z panią katechetką Teresą Sikorską i ks. Mirosławem Benedykiem.

>>> Galeria zdjęć z pielgrzymki do Polanicy Zdroju <<<

Dodaj komentarz

Top