Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dzień Fatimski: Czego chcemy się nauczyć od Maryi?

Dzień Fatimski: Czego chcemy się nauczyć od Maryi?

Nabożeństwo fatimskie, czerwiec 2018, Świebodzice Św. Brat Albert

W środowy wieczór 13 czerwca odbyło się drugie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Czciciele Niepokalanej licznie przybyli do świątyni, aby przedstawić Matce swe prośby i dziękczynienia oraz zadośćuczynić za grzechy.

Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz wikariusz, podczas której zadał zgromadzonym pytanie: Czego chcemy się nauczyć od Maryi w czasie tych nabożeństw i jaką wskazówkę może nam ona pozostawić? W odpowiedzi kaznodzieja powiedział, że Maryja chce nas nauczyć zaufania i nadziei. – Maryja była pewna, że Bóg wie co robi. Dlatego Maryja nie polemizuje z Bożym planami i zamysłami, z Jego zbawczą wolą. Przez takie działanie Maryja uczy nas postawy nadziei i pokory, cichości i wypełnienia woli Bożej w całym swoim życiu.

Możemy zatem nauczyć się od naszej Najlepszej Matki prawdziwej postawy zaufania woli Bożej – to szczególnie ważne dla nas, kiedy przychodzą rozmaite doświadczenia: nieuleczalne choroby, kalectwa, cierpienia, niezrozumienia, kataklizmy, zamachy i ataki terrorystycznie, kiedy tak bezmyślnie i bestialsko ginie wielu ludzi i kiedy nam ludziom słabym nie jest łatwo się z nimi pogodzić. Powinniśmy z pokorą prosić o łaskę miłosierdzia i przebaczenia grzechów, ofiarowując naszą modlitwę i pokutę jako wynagrodzenie za grzechy i błagając przez ręce Maryi o łaskę wytrwania w trudnościach i przeciwnościach życiowych. Nasz losy i nasze życie powierzajmy Jej Niepokalanemu Sercu i oddajmy w Jej ręce nasze losy i nasze życie.

Dodaj komentarz

Top