Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Opłatek wspólnot parafialnych

Opłatek wspólnot parafialnych

Jestem wam wszystkim bardzo wdzięczny, za to, że jesteście, i że możemy tworzyć tę wspólnotę. Kapłan nie może prowadzić duszpasterstwa bez wiernych, a wierni nie mogą tworzyć wspólnoty parafialnej bez kapłana. Jesteśmy sobie nawzajem potrzebni – mówił podczas spotkania opłatkowego do grup parafialnych ks. proboszcz Daniel Szymanik. Składając życzenia, pasterz naszej wspólnoty życzył wszystkim świętości, bo każdy z nas jest do niej powołany.

10 stycznia br., w Niedzielę Chrztu Pańskiego, w sali domu parafialnego odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnot istniejących w naszej parafii. Udział wzięło w nim blisko 50 osób zaangażowanych w życie parafii: księża, katecheci, zelatorzy i członkowie Żywego Różańca, przedstawiciele Ewangelizacyjnej Grupy Teatralnej, Bractwa Szkaplerznego, Scholi parafialnej, Służby Liturgicznej, Grupy modlitewnej, Grupy utrzymującej porządek w naszym kościele, a także panowie kościelni i panie z Chóru parafialnego oraz pozostali parafianie.

Dany nam czas Narodzenia Pańskiego był sposobnością, aby zatrzymać się na chwilę i spotkać się z naszymi wspólnotami duszpasterskimi działającymi przy naszym kościele, podziękować sobie nawzajem za wszelkie dobro, które dzieje się przez ręce naszych parafian. To spotkanie miało na celu świętowanie jednego z najważniejszych wydarzeń zbawczych, a więc przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. To również czas składania sobie życzeń świątecznych, dzielenia się tradycyjnym opłatkiem i śpiewania kolęd. Nie zabrakło tego i na naszym spotkaniu.

Wszystkim, którzy przyczynili się do przegotowania tego spotkania opłatkowego składamy serdeczne Bóg zapałać.

Dodaj komentarz

Top