Strona Główna > Polecamy > Ojciec Pio z Pietrelciny – relikwie wystawione w Watykanie

Ojciec Pio z Pietrelciny – relikwie wystawione w Watykanie

o. Pio

Tak wygląda ciało ojca Pio ponad czterdzieści lat po jego śmierci. Ekshumowano go w 2002r. Od dwóch lat ciało świętego jest wystawione na stałe.

23 września 1968 r., umarł w klasztorze w San Giovanni Rotondo jeden z najsłynniejszych na świecie stygmatyków i spowiedników – Ojciec Pio, dziś święty. Miał rację, gdy mówił, że po śmierci będzie o nim głośniej niż za życia – do małego miasteczka we włoskim regionie Apulia, w którym kapucyn przeżył większość swego kapłańskiego życia, przybywają miliony pielgrzymów, by modlić się przy jego doczesnych szczątkach. Przez wiele lat ciało św. Ojca Pio spoczywało w krypcie kościoła. 3 marca 2008 r., 40 lat po śmierci kapucyna, jego ciało zostało ekshumowane. Było dobrze zachowane, dlatego zdecydowano się na wystawienie relikwii świętego – 24 lipca 2008 r. Umieszczono je w kryształowym sarkofagu w krypcie dawnego kościoła.

Święty Ojciec Pio jest patronem naszej grupy „5” w corocznej Świdnickiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę.

2 febbraio Traslazione dalla Chiesa inferiore alla Chiesa Superiore di San Pio

Posted by Padre Pio TV on 2 luty 2016

One thought on “Ojciec Pio z Pietrelciny – relikwie wystawione w Watykanie

1. 3 lutego 2016 roku w środę do Rzymu przywieziono po raz pierwszy z Apulii ciało świętego ojca Pio.
    Obecności relikwii, które po podniosłej ceremonii po raz pierwszy opuściły ośrodek kultu ojca Pio w San Giovanni Rotondo, towarzyszą procesje i uroczystości w rzymskich kościołach.
    Przezroczysta trumna ze szczątkami świętego z zakonu kapucynów pozostanie w stolicy Włoch do 11 lutego. Relikwie przywieziono na życzenie papieża Franciszka w związku z Rokiem Miłosierdzia.