Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Spotkanie opłatkowe Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego

Spotkanie opłatkowe Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego

Opłatek TPS Świdnica, Parafia Św. Brata Alberta, Świebodzice

Po raz dziesiąty w okresie noworocznym wspólnota świdnickiego seminarium duchownego zaprosiła swoich przyjaciół na świąteczny czas modlitwy, życzeń i kolędowania.

W niedzielę Chrztu Pańskiego 10 stycznia kandydaci przygotowujący się do kapłaństwa świętowali w rodzinnym gronie z prezesami parafialnych kół Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
Modlitwie w kaplicy seminaryjnej przewodniczył rektor ks. prał. dr Tadeusz Chlipała. Homilię wygłosił ks. kan. Krzysztof Iwaniszyn, ojciec duchowny. Swoją refleksję oparł na Ewangelii, opisującej moment chrztu Jezusa w Jordanie. Zbawiciel nie boi się stanąć pośród grzeszników oraz przyjąć chrzest, który odpuszcza grzechy, dając wzór pokory i jedności z ludźmi.

Po Eucharystii wszyscy udali się do auli seminaryjnej na wspólne kolędowanie. Po nim alumni II roku wystawili przedstawienie jasełkowe, a następnie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem. Ostatnim punktem spotkania był uroczysty obiad w seminaryjnym refektarzu. Naszą wspólnotę parafialną reprezentowali Panowie Zdzisław Pantal i Zbigniew Janaś.

Dodaj komentarz

Top