Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Odwiedził nas misjonarz z Kazachstanu

Odwiedził nas misjonarz z Kazachstanu

o. Krzysztof Bugara, redemptorysta (Cssr), Parafia Św. Brata Albera Świebodzice

W naszej parafii gościliśmy o. Krzysztofa Bugarę (Cssr) ze zgromadzenia oo. Redemptorystów, który na co dzień posługuje w południowej Syberii, w Kazachstanie w miejscowości Pietropawłowsk. Podczas każdej Mszy św. o. misjonarz przybliżył nam specyfikę pracy duszpasterskiej w tym kraju.

Niedzielny kaznodzieja podkreślił, że trwająca już 20 lat posługa ewangelizacyjna redemptorystów wpisuje w realizację ich powołania misyjnego, które polega na pójściu za Jezusem Odkupicielem poprzez głoszenie słowa Bożego oraz tworzenie i rozwój wspólnot chrześcijańskich. W tym zadaniu wspiera ich moc Bożej łaski i przykład Jezusa, który sam wychodził ku ludziom i przyprowadzał ich do Ojca. On także dzisiaj poprzez misjonarzy wychodzi ku ludziom i zachęca do udzielenia osobistej odpowiedzi, która może się wyrażać w słowach umieszczonych na obrazie Bożego Miłosierdzia: „Jezu, ufam Tobie”.

Ojciec misjonarz opowiadał o trudach odbudowy życia religijnego w Kazachstanie, które poprzedziła droga zesłania, cierpienia i męczeństwa, kiedy to w czasach komunistycznych wielu katolików doznawało prześladowań religijnych, a niektórzy ponieśli śmierć.

W Pietropawłowsku posługuje trzech redemptorystów z Polski, w tym kończący tam obecnie swoją posługę o. Krzysztof Bugara. Swą posługą ojcowie obejmują katolików żyjących w mieście i okolicznych miejscowościach, prowadzą też rekolekcje parafialne. Warto dodać, że 15 kwietnia 2012 kościół parafialny w Pietropawłowsku został ustanowiony Sanktuarium Bożego Miłosierdzia dla archidiecezji Najświętszej Maryi Panny w Astanie. Jest on miejscem rozwoju kultu Bożego Miłosierdzia, pobudzając wiernych do modlitwy i ufności w Boże Miłosierdzie, jak też do podejmowania dzieł miłosierdzia. Przykładem takich inicjatyw jest odnowiona świetlica dla dzieci, jak też posługa charytatywna na rzecz najbiedniejszych.

Po każdej nasi parafianie wsparli ofiarami polską misję katolicką w Kazachstanie prowadzoną przez zgromadzenie ojców Redemptorystów.

One thought on “Odwiedził nas misjonarz z Kazachstanu

  1. Dziś 16 stycznia 2018 roku O.Krzysztof Bugara był u mnie podczas wizyty duszpasterskiej czyli na tzw. kolędzie. Niesamowicie sympatyczna postać; postać do której śmiało można przypisać słowo charyzma – przynajmniej jak tak Go odbieram. Tylko życzyć sobie i naszemu społeczeństwu takich postaci głoszących Dobrą Nowinę.
    Szczęść Tobie Boże
    O. Krzysztofie

Dodaj komentarz

Top