Strona Główna > Aktualności > Bardo Śląskie. Nowenna przed jubileuszem koronacji

Bardo Śląskie. Nowenna przed jubileuszem koronacji

Bardo, nowenna przez jubileuszem koronacji

Zakończyła się nowenna IX sobót przed uroczystością 50. rocznicy koronacji figury Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie. Dekanat Świebodzice jako jeden z ostatnich zameldował się u Maryi.

25 czerwca do sanktuarium przybyli, zgodnie z terminarzem nowenny, wierni z dekanatów: Wałbrzych Zachód, Północ i Południe, Bolków. Przed figurą bardzkiej Madonny pojawiła się także pielgrzymka dekanatu Świebodzice. Naszą parafię reprezentował ks. Mirosław z grupką wiernych.

Mszy św. i procesji różańcowej przewodniczył bp Ignacy Dec. – Wiarę winniśmy kształtować każdego dnia poprzez gorliwe wypełnianie praktyk religijnych – mówił bp Ignacy. Biskup zauważył także, że wiarę praktykujemy przede wszystkim w życiowej postawie, w słowach, czynach, w których okazujemy Panu Bogu posłuszeństwo i zaufanie. – To nasze liczenie się z Bogiem wyraża się w zachowaniu Bożych przykazań, przede wszystkim przykazaniu miłości Pana Boga i bliźniego, łącznie z miłością nieprzyjaciół.

Na zakończenie celebrans zachęcał wszystkich pielgrzymów, aby w każdej sytuacji prosili Pana Boga za wstawiennictwem Maryi o ożywienie i pogłębienie wiary. – Pamiętajmy tu, przed Maryją Strażniczą Wiary Świętej o nas samych, naszych bliskich, w których wiara może już umarła, aby Maryja pomogła odzyskać wiarę, zaufanie Bogu i łaskę godnego życia dzieci Bożych.

Po Mszy św. biskup świdnicki odmówił akt zawierzenia Matce Bożej. Wszyscy uczestnicy uroczystości wzięli też udział w procesji różańcowej z figurą Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej.