Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Przyjęcie Mikołaja do grona ministrantów

Przyjęcie Mikołaja do grona ministrantów

Nasza wspólnota parafialna w niedzielę 17 września miała wyjątkowy powód do radości. W tym dniu do grona Służby Liturgicznej dołączył nowy ministrant – Mikołaj.

Ceremonia odbyła się w trakcie Eucharystii o 9:30. Obrzędu przyjęcia dokonał ks. kan. Daniel Szymanik – proboszcz przy asyście ks. Damiana Kowalskiego, który pełni funkcję opiekuna Służby Liturgicznej. Był to dla nas wszystkich wzruszający moment, podkreślający znaczenie służby liturgicznej w życiu parafii.

Mikołaj z pełnym zaangażowaniem przygotowywał się do tej roli, uczestnicząc w spotkaniach, popularnie nazywanych zbiórkami. Podczas tych spotkań miał okazję zapoznać się z przedmiotami liturgicznymi oraz nauczyć się, jak prawidłowo służyć podczas Mszy Świętej. Widać było, że z każdym dniem rośnie jego pasja i chęć służenia Kościołowi.

Kulminacyjnym momentem obrzędu było błogosławieństwo udzielone przez księdza Proboszcza oraz symboliczne nałożenie na Mikołaja komży i kołnierzyka. Ten akt nie tylko potwierdził jego przynależność do grona ministrantów, ale także był wyrazem uznania dla jego zaangażowania i pracy, jaką włożył w przygotowania. Cieszymy się, że Mikołaj zdecydował się podjąć tę piękną i ważną służbę w Kościele i życzymy mu wielu łask oraz błogosławieństwa w pełnieniu swojego posługiwania.

Dodaj komentarz

Top