Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Święto Służby Liturgicznej w Katedrze Świdnickiej

Święto Służby Liturgicznej w Katedrze Świdnickiej

ministranci ze Świebodzic Albert

Jak co roku w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla, Służba Liturgiczna z naszej diecezji zgromadziła się w świdnickiej katedrze, aby razem świętować, patronalną uroczystość. Na tym dorocznym spotkaniu nie zabrakło licznej reprezentacji naszych ministrantów.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp Adam Bałabuch, biskup pomocnicy diecezji świdnickiej, który w homilii wskazał na postawę oddania swojego życia Jezusowi. Służba przy ołtarzu, wypełnianie swoich obowiązków sumiennie jest wyrazem oddania swojego życia Jezusowi.

My wszyscy też jesteśmy zaproszeni, by tą drogą pójść, by najpierw zaprzeć się samego siebie, tzn. w pierwszym rzędzie wypełniać wolę Bożą w naszym życiu. Może mam swoje plany, wolałbym coś innego robić, ale mam też do wykonania jakieś ważne zadanie, mam do wypełnienia służbę, która na mnie przypada. I czasami trzeba się zaprzeć samego siebie, żeby pójść do kościoła, wypełnić swoją służbę, doświadczyć tej radości spotkania z żywym Chrystusem – mówił bp Adam.

Po Mszy św. grupy ministranckie przeszły do Klubu Bolko, gdzie duszpasterz młodzieży ks. dr Paweł Kilimnik wygłosił konferencje, której głównym celem było przypomnienie sensu służby dla Boga.  Konferencja zakończyła się wspólnym uwielbieniem Boga, modlitwę poprowadził zespół Młodzi dla młodych”.

Wszystkim, dzięki, którym nasi ministranci mogli spędzić pięknie sobotnie przedpołudnie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj komentarz

Top