Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Duch, który umacnia miłość – Rekolekcje Diecezjalne

Duch, który umacnia miłość – Rekolekcje Diecezjalne

rekolekcje ewangelizacyjne

Do kochania drugiego człowieka czynem, a nie tylko słowem, zachęcał pół tysiąca młodych ludzi ks. Michał Olszewski podczas rekolekcji diecezjalnych.

Trzeciego dnia V Ewangelizacyjnych Rekolekcji Diecezjalnych do Ząbkowic zawitała młodzież z różnych części naszej diecezji. Wśród pół tysiąca młodzieży była także delegacja naszej parafii z ks. Wojciechem Oleksym.

Rekolekcjonista opowiadał o sytuacji, kiedy po Mszy św. w jednej z parafii nikt z wychodzących z kościoła nie zatrzymał się i nie zainteresował leżącym nieopodal mężczyzną: – Ci ludzie jeszcze chwilę wcześniej modlili się, część z nich przyjęła Komunię św., a nikt nie podszedł – zwracał uwagę ks. Michał Olszewski i prosił młodzież: Gdy widzicie biedaka, nie przechodźcie na drugą stronę ulicy.

Spotkanie rekolekcyjne zakończyła Msza św. pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca. Ordynariusz świdnicki zachęcał młodzież do modlitwy i to modlitwy błagalnej. – Zwracajcie się do Boga jak najczęściej. On się cieszy, kiedy Go prosicie. Czasami może się wydawać, że nie słyszy, bo nie spełnia prośby. Wytrwaj wtedy, zaczekaj, powiedz: „Jezu, ufam Tobie, Ty najlepiej wiesz, co mi dać i kiedy” – zachęcał bp Dec. – Miejcie wrażliwe oczy na ludzi w niedostatku – apelował do młodych.

Oprócz Mszy św. i konferencji podczas rekolekcji był czas na świadectwa i uwielbienie Boga.

Dodaj komentarz

Top