Strona Główna > Aktualności > Służba Liturgiczna > Mamy medal i to w dodatku złoty

Mamy medal i to w dodatku złoty

tenis ministranci, Albert Świebodzice

Jeden medal, ale za to złoty przywieźli nasi ministranci z IX Diecezjalnych Mistrzostw w Tenisa Stołowego. Duet Jakub Nowak – Kacper Nawojski był bezkonkurencyjny.

Do Kamieńca Ząbkowickiego zjechały drużyny z kilkunastu parafii diecezji świdnickiej. Turniej nie tylko był okazją do zmagań sportowych, ale także integracji chłopców służących przy ołtarzu.

Indywidualnie nie odnieśliśmy większego sukcesu. W grze singlowej nasz jedyny reprezentant w młodszej kategorii wiekowej Miłosz Dylewski zajął 7 miejsce. W grupie starszej Kacper Nawojski był 6, Jakub Nowak 7, a Patryk Janaś zajął 9 miejsce. Przeciętne rezultaty w singlu nasi ministranci powetowali grą w turnieju deblowym. Duet Jakub Nowak – Kacper Nawojski okazał się najlepszy i po raz pierwszy w historii mogliśmy się cieszyć ze złotego medalu.

To już czwarty medal naszej parafii na mistrzostwa tenisa stołowego. Przypomnijmy 2016 – brąz Jakuba Nawojskiego, 2018 – brąz Jakuba Nowaka, srebro debla Jakub Nowak – Bartosz Nawojski.

Równolegle po raz drugi w historii rozgrywane były zawody szachowe, jednak bez udziału naszych reprezentantów.

Tenis stołowy, kategoria młodsza (24 zawodników)

1. Mateusz Łata (Ząbkowice Śl.)
2. Piotr Słodkowski (Bystrzyca Kłodzka)
3. Patryk Burzyński (Strzegom)
4. Przemysław Żybura (Jedlina Zdrój)
5. Kacper Burzyński (Strzegom)