Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Instalacja krzyża na wieży kościoła

Instalacja krzyża na wieży kościoła

Instalacja krzyża, św. Brat Albert Świebodzice

9 września na szczycie kościoła został zainstalowany krzyż, który wieńczy dach hełmu wieży.

Krzyż, który góruje nad naszym kościołem ma swoją historię. 20 stycznia został on zdemontowany z katolickiego kościoła w miejscowości z terenu Dolnej Saksonii nad Morzem Północnym. Kościół w Niemczech przeznaczony został do rozbiórki, a m.in. pozyskany krzyż został przywieziony do Świebodzic dzięki staraniom ks. proboszcza Daniela, o czym można przeczytać i zobaczyć w relacji w dziale budowa kościoła 2016.

Chrześcijański znak naszej wiary prezentuje się dostojnie i jest widoczny z prawie każdego miejsca na naszym osiedlu. Wielu parafian już wyraziło zadowolenie i uznanie, że wreszcie mamy krzyż, który jest charakterystycznym znakiem naszej świątyni i będzie nam przypominał o ofierze Jezusa Chrystusa, który umarł za nas na krzyżu, aby dać nam życie wieczne.

One thought on “Instalacja krzyża na wieży kościoła

Dodaj komentarz

Top