Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wieża gotowa, ale to nie koniec

Wieża gotowa, ale to nie koniec

Wieża kościoła, Św. Brat Albert Świebodzice

Miło nam poinformować, iż prace  prace przy montażu hełmu wieży na naszej świątyni na tym etapie zostały zakończone. Zakres prac obejmował częściowy demontaż hełmu na ziemi, który pozwolił nam na wciągnięcie dźwigiem konstrukcji w częściach.

W dalszej kolejności zamontowano we wcześniej wykonanych stopach podstawową konstrukcję i dorobiono ostatnią część okapu, odeskowano i założono papę zabezpieczającą przed wiatrem i opadami atmosferycznymi, zamontowano krzyż na szczycie i zabezpieczono instalacją odgromową, która chroni przed porażeniami wynikłymi z wyładowań piorunowych.

Na zakończenie prac został wykonany odbiór techniczny w obecności konstruktora, wykonawcy i kierownika budowy. Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę, która umożliwiła nam bezpieczne przeprowadzenie prac wysokościowych i zakończenie ich tydzień przed planowanym końcem robót.

Koszt wymienionych prac wraz z materiałem wyniósł blisko 50 tys. zł. Niestety parafia nie dysponuje takimi środkami, więc powyższa kwota została pożyczona od osób prywatnych i umożliwiono nam (tak jak to już było praktykowane) spłatę na raty.

To jednak nie koniec prac, w drugim etapie wieża zostanie pokryta blachą z miedzi. Ale na to jeszcze będziemy musieli trochę poczekać z uwagi na wysokie koszty inwestycji.

Inne artykułu o wieży:

Co widać z wierzy kościoła?

Instalacja krzyża

Prace budowlane na wierzy kościoła

Brakujący element

Dodaj komentarz

Top