Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Podsumowanie Niedzielnego Duszpasterstwa Dzieci

Podsumowanie Niedzielnego Duszpasterstwa Dzieci

Niedzielne Duszpasterstwo Dzieci, Świebodzice

Uroczystość Św. Brata Alberta przypadająca w tym roku w niedzielę była sposobnością do podsumowania cotygodniowych spotkań z najmłodszymi parafianami podczas Mszy św. o godz. 10.45.

Wszystkie kroki człowieka, który idzie, aby wysłuchać Mszy, są ponumerowane przez Anioła i każdemu będzie przyznana najwyższa nagroda w tym i wiecznym życiu. (św. Augustyn)

Jak w każdą niedzielę ks. wikariusz Mirosław Benedyk, skierował do dzieci homilię tym razem przedstawiając postać św. Brata Alberta i zachęcając do jego naśladowania w życiu codziennym.

Od września dzieci uczestniczące we Mszach św. zbierały obrazki do naklejania w książeczkach. Tematyka obrazków nawiązywała do przeżywanego w Kościele roku Ducha św. Dzięki ilustracjom nawiązującym do Ewangelii i krótkim komentarzom Duch św. swoimi darami pomagał dzieciom lepiej zrozumieć, zapamiętać słowo Boże i według niego żyć. Co tydzień także wybrane dzieci także trenowały ducha i ciało, otrzymując do domu „torbę trenera”, w której zawarty był harmonogram i sprzęty do ćwiczeń. Nie można zapominać także o tzw. „pocieszajkach”, które były nieodzowną częścią naszych niedzielnych spotkań.

Na koniec Mszy najbardziej gorliwie dzieci w mijającym roku katechetycznym otrzymały prezenty niespodzianki, a pozostali otrzymali słodkości i pamiątkowe dyplomiki z podziękowaniem za zaangażowanie w Niedzielne Duszpasterstwo Dzieci.

 

Dodaj komentarz

Top