Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wstańcie! Chodźmy! Dzień Papieski

Wstańcie! Chodźmy! Dzień Papieski

W całym kraju 13 października obchodziliśmy XIX Dzień Papieski, któremu towarzyszyły liczne wydarzenia duchowe i kulturalne. Oprócz tego prowadzona była przykościelna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W tym dniu w naszym kościele podkreśliliśmy papieski charakter tego dnia. Licznie zgromadzone dzieci po Mszy Św. o godz. 10.45 uczestniczyli w specjalnym nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II. Na wezwanie św. Jana Pawła II wstały i przyszły do Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego – „Wstańcie! Chodźmy!” – zaczerpnięte jest z książki św. Jana Pawła II z 2004 r. Treść książki i czas, w którym przeżywamy XIX Dzień Papieski zachęcają, by w naszej refleksji zatrzymać się nad: I Pielgrzymką Św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz osobą Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 r. Powstała jako owoc pielgrzymki św. Jana Pawła II do ojczyzny w 1999 r. W ciągu dziewiętnastu lat swojej działalności Fundacja objęła opieką kilkanaście tysięcy młodych ludzi z całej Polski zgodnie z wezwaniem Ojca Świętego do „nowej wyobraźni miłosierdzia”. Najważniejszym elementem obchodów Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.

Dodaj komentarz

Top