Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Sześciu nowych lektorów w naszej parafii

Sześciu nowych lektorów w naszej parafii

Promocja lektorów, Kościół Św. Brata Alberta, Świebodzice

Bp Adam Bałabuch przewodniczył 23 kwietnia uroczystej Mszy świętej w katedrze świdnickiej, podczas której miał miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych ceremoniarzy i lektorów.

Błogosławieństwo przyjęło 36 ceremoniarzy i 94 lektorów, którzy przygotowywali się podczas specjalnego kursu trwającego kilka miesięcy. Dekanalny kurs lektorski zorganizował ks. Artur Merholc z parafii św. Mikołaja ze Świebodzic. Z naszego dekanatu do posługi lektora przystąpiło dziesięciu ministrantów (6 z parafii Św. Brata Alberta i 4 z parafii Św. Mikołaja).

Na uroczystość do katedry świdnickiej przyjechali nie tylko sami kandydaci,ale także ich duszpasterze, rodzice i przyjaciele.

Podczas homilii biskup Adam zachęcał chłopców do naśladowania Chrystusa, do dawania świadectwa. Nawiązując do postaci św. Pawła oraz patrona dnia, św. Wojciecha, biskup mówił o tym, że zarówno dwa tysiące lat temu, jak i tysiąc lat później Bóg wybiera sobie i posyła ludzi, by byli Jego świadkami wobec współczesnych sobie. – Nie inaczej jest dzisiaj, możecie czuć się spadkobiercami spuścizny św. Pawła i św. Wojciecha. Dwa tysiące po pierwszym i tysiąc lat po drugim Chrystus domaga się od was tego samego: odwagi w wierze i mocnej relacji z Mistrzem i Panem, słowem – apostolskiego zapału – mówił.

Podczas obrzędu ustanowienia nowych lektorów i ceremoniarzy kandydaci przyrzekli gorliwie i sumiennie wypełniać swoje obowiązki oraz otrzymali także z rąk biskupa krzyże będące znakiem ich posługi.

Promocja lektorów, Kościół Św. Brata Alberta, Świebodzice

Nowymi lektorami z naszej wspólnoty parafialnej zostali:

♦ Jakub NOWAK
♦ Mateusz ŁAWIŃSKI
♦ Tomasz ZAJĄC
♦ Józef KOSZEL
♦ Szymon SZOSTAK
♦ Jakub GÓRSKI

W czasie liturgii nowi lektorzy będą odpowiedzialni za czytanie słowa Bożego. Życzymy im błogosławieństwa Bożego i z całego serca gratulujemy.

Po łacinie lector oznacza osobę głośno odczytującą tekst. W Kościele oznacza mężczyznę, którego funkcja w liturgii polega na odczytywaniu tekstów Pisma Świętego dla całego zgromadzenia. Kandydaci do tej posługi przygotowali się przez wykłady biblijne i liturgiczne oraz osobiste studium Pisma Świętego i modlitwę.

»»» Zobacz galerię zdjęć z promocji lektorów «««

Dodaj komentarz

Top