Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Sport: Awans ministrantów starszych był blisko. Przegrali po dogrywce.

Sport: Awans ministrantów starszych był blisko. Przegrali po dogrywce.

Mistrzostwa dekanatu Świebodzice w piłkę nożną 2016

W barażowym meczu ministrantów starszych, którego stawą był awans do X Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów Diecezji Świdnickiej w Strzegomiu, reprezentanci naszej parafii  ulegli po dogrywce 4:5 reprezentacji ministrantów z parafii św. Michała Archanioła z Dobromierza.

Wśród 7 parafii dekanatu Świebodzice, do turnieju eliminacyjnego w kategorii ministrantów starszych zgłosiły się tylko dwa zespoły. Wynikiem czego, do rozstrzygnięcia tytułu Mistrza Dekanatu Świebodzice, potrzebny był tylko jeden mecz.

Spotkanie było zacięte, a zawodnicy bardzo zawzięcie walczyli o każdą piłkę. Chociaż pogoda nie dopisywała, to nie było mowy o zwalnianiu tempa. Goście z Dobromierza świetnie rozpoczęli grę, już na początku pierwszej połowy prowadzili 2:0. W tej części gry „ministranci z Alberta” odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i do przerwy wynik brzmiał 1:2 dla Dobromierza.

W drugiej połowie „pod górkę” mieli znów gospodarze, gol samobójczy i przy wyniku 1:3 już trudno było myśleć o dobrym rezultacie. W naszych szeregach jednak mieliśmy świetnego snajpera Szymona Szostaka, dzięki któremu dwie kolejne bramki dały nam remis 3:3. Kiedy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się spotkanie, straciliśmy gola na 3:4 i było już bardzo trudno. Szczęście dopisało nam do końca, bo na pół minuty przed końcem regulaminowego czasu podopiecznym ks. wikariusza Mirosława udało się wyrównać na 4:4.

Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, w której dość szybko straciliśmy gola, a w samej końcówce dobre interwencje bramkarza gości zdecydowały, iż dekanat Świebodzice w przyszłotygodniowych mistrzostwach diecezji reprezentować będą ministranci z  parafii św. Michała Archanioła w Dobromierzu.

To pierwszy mecz o stawkę naszych starszych ministrantów w ostatnich latach. Dlatego mamy nadzieję, że kolejne mecze przyniosą lepsze rezultaty.

Ministranci Starsi:
Św. Brat Albert Chmielowski, Świebodzice – Św. Michał Archanioł, Dobromierz    4:5 po dogrywce, (4:4, 1:2)

Składy:
Świebodzice: Grzegorz Kaczmarek – Jakub Nawojski – Bartosz Nawojski – Szymon Szostak – Filip Podhalicz – Maciej Biskup.

Dobromierz: Damian Majchrzak – Artur Gruner – Dawid Bierowiec – Dawid Domeradzki – Kacper Chryplewicz – Kacper Głodek

Jednak to nie koniec informacji, ponieważ do Strzegomia pojadą ministranci, ale młodsi, którzy jako jedyni w dekanacie wystawili drużynę w tej kategorii wiekowej i będą dzielnie bronić honoru naszej parafii. Życzymy im powodzenia i piłkarskich sukcesów. Trzymajcie za nas kciuki.

»»» Zobacz galerię zdjęć z meczu Świebodzice – Dobromierz «««

One thought on “Sport: Awans ministrantów starszych był blisko. Przegrali po dogrywce.

Dodaj komentarz

Top