Strona Główna > Aktualności > Zapraszamy na Roraty 2017 (audio)

Zapraszamy na Roraty 2017 (audio)

Roraty 2017, Św. Jóżef, Świebodzice

Tegoroczne Roraty opowiadają o św. Józefie, człowieku, któremu Bóg „powierzył straż nad swymi najcenniejszymi skarbami”. Temat jest kontynuacją zeszłorocznych Rorat o Matce Bożej z Jasnej Góry. Wpisuje się też w obchody Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego, jaki dla Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu specjalnym listem ogłosił papież Franciszek.

Podczas Rorat dzieci poznają Historię św. Józefa – opiekuna i wychowawczy Jezusa, ojca zatroskanego o rodzinę i w końcu obrońcy Kościoła. Ponadto do św. Józefa, skutecznego orędownika z nieba, będą mogły posłać listy – to od dawna znana i praktykowana forma bardzo konkretnego zwracania się do tego świętego. Po zakończonych Roratach listy będą wysłane do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i zostaną one złożone przed cudami słynącym obrazem, a parafia otrzyma z Kalisza odpowiedź.

Niech św. Józef, mąż sprawiedliwy, któremu Bóg powierzył Maryję i Jezusa, wyprasza Kościołowi, światu, naszej parafii, rodzinom i każdemu z nas błogosławieństwo Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

W naszej parafii Msze św. roratnie dla dzieci będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

Roratom towarzyszyć będzie piosenka pod tytułem „Strażnik Skarbów”, nawiązująca do słów papieża Jana Pawła II na temat św. Józefa (Bóg powierzył mu opiekę nad jego najcenniejszymi skarbami). Piosenkę wykonuje Magdalena Anioł.

Na roraty przynosimy lampiony!

Roraty 2017 – Strażnik skarbów

1. Mówił nie za wiele, robił to co trzeba
włosów nie rwał z głowy, gdy piszczała bieda
misję miał na ziemi, taką dla świętego